Раміро Аріста – гостьовий диригент (Аргентина)

Загальна інформація

Названий в пресі пристрасним і енергійним, здатним «оживити музику», Раміро Аріста є одним з провідних диригентів свого покоління.   Його диригентська кар’єра просто вражає: він працював з 70 оркестрами в 14 країнах, на 3 континентах. За десяток років музикант встиг попрацювати з кількома провідними румунськими колективами, симфонічними оркестрами Чилі, Венесуели, камерним оркестром Санкт-Петербургу (у Великому залі філармонії), з Львівською філармонією, філармонічними оркестрами Тімішоара та Брашов, Національним симфонічним оркестром Республіки Молдова і Національним симфонічним оркестром Болівії.   Лише протягом 2017-2018 рр. Раміро відіграв концерти в Румунії, Болгарії, Молдові, Україні та Гватемалі.

Раміро Аріста – диригент італійського походження, родом з Буенос-Айресу.  Музикою пристрасно захопився ще в ранньому віці, відвідавши знаменитий театр Колон разом зі своєю матір’ю.  Він навчався в Національному музичному університеті в Бухаресті в класі професора Дмитра Гойя, де був удостоєний стипендією, наданою урядом Румунії.

Інтереси Раміро виходять за межі музики. Його цікавить людський фактор в економічних, культурних, освітніх проблемах суспільства. Він вважає, що музика – інструмент соціальної інтеграції і це стосується всіх: багатих і бідних, дітей і дорослих, простих людей, знедолених і засуджених. Тому він працює як з професійними оркестрами, так і, наприклад, з дитячими.

Як музикант, Раміро Аріста здатний об’єднати європейські традиції, балканський фольклор та латиноамериканські ритми і подарувати слухачам по-справжньому незабутні враження.

Поділитись