Александер Гюльсгофф – віолончель (Німеччина)

Загальна інформація

Александер Гюльсгофф є одним з провідних віолончелістів сьогодення. Його інтерпретації вирізняються завдяки своїй експресивності в поєднанні з влучним, теплим та ліричним забарвленням, і мають величезний успіх серед слухачів та колег-музикантів, формуючи його професійне реноме як виконавця на міжнародному рівні. Він виступає в якості запрошеного соліста з багатьма провідними оркестрами світу, серед яких Філармонійний оркестр німецького радіо, Державний філармонійний оркестр Німеччини, Філармонійний оркестр Брно (Чехія), Новий філармонійний оркестр Вестфалії, Філармонійний оркестр Енеску, Ансамбль солістів Тель-Авіву, Лімбурзький симфонічний оркестр м. Маастрихт, Філармонійний оркестр Вірменії та багато інших.

Камерна музика займає важливе місце в творчості Александра Гюльсгоффа. Як віолончеліст він виступав з ансамблем «Тріо Бамберг» та колегами-музикантами, серед яких Пінхас Цукерман, Хагай Шахам, Вадим Глузман, Квартет Fine Arts, Жиль Шарон, Райнер Хонек, Борис Гарлітський, а географія його виступів включає такі відомі зали, як Берлінська філармонія, Концертгебау в Амстердамі, концертний зал De Doelen в Роттердамі та Вігмор-хол в Лондоні. В якості запрошеного інструменталіста він брав участь в фестивалях: Музичний фестиваль землі Шлезвіг-Гольштейн, Міжнародному фестивалі-конкурсі Джорджа Енеску, Фестивалі Кфар Блюм в Ізраїлі та Фестивалі Amadéo. Він є музичним директором Фестивалю камерної музики Клостер-Камп.

Його чисельна дискографія свідчить про широту його музичного охоплення, включаючи твори, зокрема, Брамса, Бетховена, Шуберта, Шостаковича, Блоха та Серве. Він записував диски з такими лейблами, як Novalis, Naxos, Musicaphon, Paladino, Brillant та Hänssler Classic.

Він регулярно здійснює гастрольні тури країнами Європи, Близького, Середнього та Далекого Сходу, а також Азії, Північної та Південної Америки.

В 1997 році Александер Гюльсгофф, головним вчителем якого був Лінн Харрелл, отримав посаду професора по класу віолончелі в Університеті мистецтв Фольквангу. На сьогодні він є музичним директором Orchesterzentrum в Дортмунді (www.orchesterzentrum.de), інституту з професійного навчання оркестрової гри чотирьох музичних академій в Кельні, Ессені, Дюссельдорфі та Детмольді. З 2011 року він також обіймає посаду музичного директора організації Villa Musica (www.villamusica.de).

Поділитись