Стефан Шкафаровський – бас

Загальна інформація

Стефан Шкафаровський відомий своїм чудовим басовим голосом та бездоганною технікою.

Визначною подією 2002-2003 сезону став італійський дебют Степана Шкафаровського у «Опричнику» Чайковського в опері Кальярі. Крім того, Шкафаровський дебютував в опері Міннесоти з партією Великого інквізитора у «Дон Карло». Також він зіграв Феррандо в «Трубадурі» Верді та Креспел у «Казках Гофмана» в опері Вашингтону; Захарія в «Набукко» в Флорентійській опері та операх Сантьяго та Чилі; Рамфіса в «Аїді» в опері Нью-Джерсі. Виступав у багатьох інших відомих оперних театрах, включаючи Ліричну оперу Чикаго, оперу Нью-Йорк Сіті, Гренд-Репідс, оперу Нового Орлеану, Арізони, Сан-Дієго, Далласу, Піттсбургу, Гамільтону, Калгарі, Едмонтону, Монреалю, Вінніпегу і Ванкуверу, виконуючи роль Рамфіса, Банко, Спарафучіле, Вурма, Греміна і Даланда в «Летючому голландці».

Як соліст, Стефан виступав із Піттсбурзьким симфонічним оркестром, Національним симфонічним оркестром Вашингтону, оркестром штату Міннесота, симфонічними оркестрами Сент-Луїса, Колорадо, Гартфорду, Мілуокі, Ванкувера та Монреаля. Він працював під керівництвом маестро Джеймса Лівайн, Пласідо Домінго, Майкла Ланкастера, Мстислава Ростроповича, Леонарда Слаткіна та Майкла Тілсон Томаса.

Уродженець Нью-Йорка, пан Шкафаровський закінчив Американський оперний центр (American Opera Center) в Джульярді та Вестчестерську музичну консерваторію. Він отримав грант від Фундації Салліван та премію Тіто Гоббі від Фундації Рози Понселле. Він є також регіональним переможцем прослуховувань в Метрополітен-опері.

У сезоні 2016/2017 Стефан виконував головну роль Алеко в опері «Алеко» в оперному театрі Нью-Йорк Сіті. У Метрополітен-опері він грає ролі у «Богемі» та «Набукко». В опері Сіетлу він дебютує у ролі Дікого в «Каті Кабановій».

У 2015/2016 Стефан зіграв партію Монтероне в «Ріголетто» та Бонзе в «Мадам Баттерфляй» у Метрополітен-опері. Він виконав роль Первосвященика в «Набукко» в ліричній опері Чикаго.

У 2014/2015 Стефан повернувся до Метрополітен-опери, щоб взяти участь у постановках «Аїди» та «Пригоди гульвіси». Стефан виконав партію Бенуа / Алькодо в «Богемі» в опері Далласу.

У 2013/2014 Стефан повернувся до Метрополітен-опери, щоб заспівати у опері «Ніс» та «Ріголетто». У грудні 2013 року, Стефан дебютував у Львівській опері, виконуючи роль Захарія в «Ріголетто». У Метрополітен-опері він виконав партію Бонзе в «Мадам Баттерфляй» та Монтероне / Спарафучіле в «Ріголетто» в опері Колорадо.

У 2012/2013 виконав партію Бонзе в «Мадам Баттерфляй» у Метрополітен-опері. Співав на концерті в честь св. Миколи в залі Евері Фішер Холл (у Лінкольн-центрі). Виконав роль Командора в «Дон Жуані» та Греміна в «Євгеній Онєгін», у опері «Дес Муан Метро». Також співав партію Уберто в «Служниця-пані» на Міжнародному музичному фестивалі в Макао в Китаї, Бонзе – в «Мадам Баттерфляй», у опері Лос Анджелеса та Сакристану, в «Тоска» – у опері Пенсаколи. Стефан брав участь у Фестивалі опери в Савонлінні (Фінляндія), граючи старого єврея у «Самсон та Даліла».

У 2010/2011 пан Шкафаровський повернувся до Метрополітен-опери, щоб зіграти Мітюху в «Борисі Годунові». Він дебютував в опері Колорадо, граючи Водника в «Русалці»; у опері Далласу виконав роль Мітюхи і Лавицького в «Борисі Годунові». На Фестивалі опери у Савонлінні (Фінляндія) виступив із партією Сакристана в «Тоска».

У 2009/2010 Пан Шкафаровський дебютував у опері Нашвіллу, із партією Сакристана та Сіарроне у «Тоска», а потім дебютував на Міжнародному музичному фестивалі в Макао із партією Доктора Бартоло у «Весілля Фігаро». Він повернувся до Метрополітен-опери, щоб взяти участь у новій постановці опери «Ніс» та «Бориса Годунова»; він дебютував на Фестивалі опери в Савонлінні (Фінляндія) із партією Сакристана в «Тоска».

У 2008-2009 у Метрополітен-оперіц зіграв у «Джоконді» та «Євгеній Онєгін». Він зіграв партію Бенуа та Альчіндоро в «Богемі» в опері Вест-Палм-Біч. Дебютував в опері Дейтона із роллю Тімура у «Турандоті»; виконував роль Базиліо в «Севільський цирульник» та Куно – у «Вільний стрілець» в опері «Дес Муан Метро».

У 2007-2008 Стефан виконував роль Сарастро в «Чарівній флейті» в опері Індіанаполісу; Короля в «Аїді» в опері Невади; Лакея Гаврила в «Війні та мир» в Метрополітен-опері; Сакристана у «Тоска» в Гранд-опері Флориди, а також Бенуа / Альчіндоро в «Богемі».

У 2006-2007 Стефан співав роль Командора в «Дон Жуані» в опері Пасифік, а потім дебютував з партією старого єврея у «Самсон та Даліла» у Гранд-опері Флориди. Він дебютував у опері Лейк-Джордж, виконуючи ролі Бенуа / Альчіндоро в « Богемі», а також співав партію ченця Лоренцо в «Ромео та Джульєтта» в опері Толедо.

У 2005-2006 Стефан виконав роль Греміна в «Євгеній Онєгін» в опері Талса; Банко у «Макбеті» – у флорентійському оперному театрі; Короля в «Аїді» – в опері Пасифік; Бенуа / Альчіндоро в « Богемі» – в опері Форт-Ворта; Зарастро в «Чарівній флейті» – в опері Сан-Антоніо; Бонзе в «Мадам Батерфлай» – в опері Квебеку; Командора в «Дон Жуані» – в опері Пасифік; Бенуа / Альчіндоро в «Богемі» та Доктора Бартоло в « Весіллі Фігаро» – в опері «Метро Лірик» під керівництвом маестро Коппола.

У сезоні 2003-2004 пан Шкафаровський у Метрополітен-опері зіграв в операх «Соловей», «Вертер» та «Саломія». Восени 2004 року Стефан дебютував в Опері Атланти з роллю Командора в «Дон Жуані» Моцарта.

Поділитись