Деніца Лафчієва – кларнет

Загальна інформація

Британсько-болгарська кларнетистка Деніца Лафчієва є однією з провідних молодих музикантів-кларнетистів сьогодення. Дебют Деніци як солістки відбувся у віці 14 років з Філармонійним оркестром Софії. Географія її активної гастрольної діяльності включає країни Європи, Близького Сходу та Японію, де вона виступала в якості солістки з провідними оркестрами. У віці 15 років відбувся її міжнародний дебют, а вже у 18-річному віці вона записала свій перший сольний диск, до якого увійшли Концерти для кларнета В.А. Моцарта. В 2000 році вона стала переможницею в номінації «Музикант року» за версією Болгарського національного радіо, а в 2003 році отримала стипендію за високий музичний рівень від Фонду Герберта фон Караяна у Відні. В 2004 році Деніца стала наймолодшим музикантом, удостоєним престижної нагороди Республіки Болгарія за Визначний внесок в розвиток культури Болгарії.

Деніца Лафчієва навчалась в одних з найбільш відомих сучасних кларнетистів, серед яких Пітер Шмідл (Віденський філармонійний оркестр), Петко Радев (Театр Ла Скала, Мілан), Марк ван де Віль (Оркестр Філармонія, Лондон) та Ендрю Маррінер (Лондонський симфонічний оркестр). Нещодавній професійний досвід Деніци включає співпрацю з такими диригентами, як Сер Колін Девіс, Андре Превін, Сер Чарльз Маккерас, Крістоф Еберле, Якоб Крайсберг, Валерій Гергієв на Музичному фестивалі країн Азійсько-Тихоокеанського регіону в Японії, з Солістами Віденської філармонії. В концертному сезону 2007-2008р. Деніца виступила з надзвичайно успішним сольним концертом в Вігмор-холі в Лондоні з піаністкою Вікторією Постніковою, а в сезоні 2008-2009 р. – в Карнегі-хол в Нью-Йорку.

Її колегами в камерних програмах є одні з найкращих музикантів, що мають визнання у світі. До їх числа входять, зокрема, Дмитро Ситковецький, Гордон Ніколіч, Патрік Галуа, Джонатан Уільямс, Олександр Земцов, Джек Лєбек, Роман Сімович, Пітер Шмідл, Вікторія Постнікова, Ешлі Васс та Ельдар Небольсін.

Її оркестровий досвід включає діяльність на посаді заступника концертмейстера групи кларнетів в Симфонічному оркестрі Філармонії Тампере та концертмейстера групи кларнетів в оркестрі «Симфонія Фінляндія», з яким вона також записала сольний диск на лейблі Naxos. Окрім проведення регулярних міжнародних майстер-класів, Деніца Лафчієва обіймає посаду професора в Університеті JAMK в Фінляндії та в Консерваторії ім. Вагнера у Відні.

«Деніца Лафчієва – чудовий кларнетист; її виступи завжди відзначені найвищім рівнем і заслуговують на найкращі відгуки!» – Геннадій Рождественський

Поділитись