Еміль Ровнер

Загальна інформація

Еміль Ровнер, зараз мабуть єдиний музикант, який займається паралельно міжнародною концертною діяльністю на посаді віолончеліста і кар’єрою співака і диригента.

Він народився в 1975 році в Горькому (нині Нижній Новгород) (Росія). Спочатку він навчався в Анатолія Лук’яненко грі на віолончелі і в Маргарити Саморукової диригування. Вже дев’ятирічним він дебютував солістом з симфонічним оркестром міста Горького. Навчання грі на віолончелі він продовжив у Івана Монігетті в консерваторіях Мадрида і Базеля і доповнив їх у професора Бориса Пергаменщикова в Берлінській вищій школі музики імені Ганса Ейслера. Потім він навчався вокалу у Schola Cantorum Basiliensis в Ульріха Месталера. Важливі мистецькі імпульси отримав Еміль Ровнер від Мстислава Ростроповича та композитора Валентина Сильвестрова. Еміль Ровнер працює з великими сучасними композиторами, такими як: Гайнц Голліґер, Франгіз Алі-Заде, Пер Нергор, Тигран Мансурян, Олена Фірсова та Александер Кнайфель. Композитор Євгеній Щербаков присвятив Емілю Ровнеру багато творів, в тому числі Концерт для віолончелі з оркестром.

Еміль Ровнер виграв безліч нагород на міжнародних віолончельних конкурсах, в тому числі зайняв перше місце на конкурсі Й. Брамса в Австрії, перше місце на конкурсі M. Йоста в Лозанні (Патронат І. Менухіна) і перше місце і дві спеціальні нагороди на конкурсі Й.С. Баха у Лейпцігу. Він був також постійним лауреатом Німецького фонду музичних інструментів та Migros Genossenschaftsbund. За рекомендацією Володимира Ашкеназі Еміль Ровнер дебютував солістом оркестру Тонгалле (Цюріх) під керівництвом Гарі Бертіні. З того часу він часто гастролював будучи солістом з оркестрами Санкт-Петербурзької філармонії, Чеської камерної філармонії, симфонічним оркестром Берліна, Камерата Берн, Потсдамської Камерний академії, Московського симфонічного оркестру і симфонічного оркестру Базелі і виступає в залах Берлінської філармонії, Гевандгауз (Лейпціг), Kонцертгауз (Берлін), домі Бетховена в Бонні, Queen Elisabeth Hall в Лондоні, Санкт-Петербурзькій філармонії і Тонгалле в Цюріху.

Участь у відомих фестивалях, таких як Берлінський Фествохе, фестиваль Баха в Лейпцигу, музичний фестиваль у Шлезвіг-Гольштейні, в MDR-Musiksоmmer, а також в Gidon Kremers Festival „les muséiques“ і Viva Cello Festival в Базелі. Еміль Ровнер грав німецьку прем’єру віолончельного концерту Бориса Чайковського в Великому залі Берлінської філармонії і потім дебютував в Люцернському фестивалі. Він є одним з співзасновників і художніх керівників Міжнародного фестивалю Resonanzen в Санкт-Моріц і фестивалю Мечислава Вайнберга в Дрездені. Нещодавно він успішно дебютував як соліст з Мюнхенським камерним оркестром та Базельським камерним оркестром. У 2010 році з’явилися його CD з творами для віолончелю соло та піснями Мечислава Вайнберга в Label DIVOX (світова прем’єра записів). Також у DIVOX з’являється незабаром його запис концерту для віолончелю Жана Перрена з Камерною академією Потсдама.

У жовтні 2007 року Еміль Ровнер був призначений одним з наймолодших професорів Дрезденської Вищої школи музики ім. Карла Марії фон Вебера. Він проводить міжнародні майстер-класи у Німеччині, Португалії, Росії, Японії та Швейцарії та є членом журі міжнародних конкурсів. У жовтні 2009 року Еміль Ровнер був головою журі 4-го Міжнародного конкурсу Дотцауер для молодих віолончелістів в Дрездені.

Поділитись