Діксімус Андрей Войка – віброфон

Загальна інформація

Молодий віброфоніст та гравець на маримбі Андрей Войка почав навчатися грі на фортепіано в 7 років в своєму рідному місті Сігішоара. Невдовзі його увагу привернув багатий тембр вібрафона та маримби.

Коли йому виповнилося 12 років, він почав навчання у відділі ударних інструментів у Вищій школі музики Клуж-Напока (Румунія), де він більше уваги приділяв джазу, продовжуючи навчання за напрямком класичної музики. Завдяки своєму таланту до імпровізації він дуже швидко привернув до себе увагу. В 2011 році Андрей закінчив Вищу школу в Тімішоарі при Національному коледжі мистецтв «Ion Vidu», куди він переїхав в 2008 році. Зараз він навчається на останньому курсі в Університеті музики в Тімішоарі.

За цей час 22-річний Андрей Войка написав декілька творів для різних ансамблів. Він є володарем численних нагород національних та міжнародних конкурсів, серед яких нагорода «Адамса». Андрей був учасником ударних ансамблів «Splash» та «Percutissimo», з якими він провів багато концертів.

Перший сольний виступ у супроводі симфонічного оркестру відбувся в 2010 році, Андрей виконав Концерт для маримби та оркестру №1 Нея Розауро. Концерти пройшли в Румунському Атенеумі та філармонії «Банатул». Він також виконував сольну партію в Концерті для віброфона та оркестру композитора Нея Розауро у супроводі ударного ансамблю «Percutissimo» у філармонії «Банатул».

В грудні 2014 року він взяв участь в якості соліста в турне Голландією з програмою «Різдвяні мрії з Відня». Тур закінчився грандіозним концертом в Консертгебау в Амстердамі.

В цьому році Андрей розпочав співпрацю з Національним театром Тімішоари. Шоу за участі Андрея під назвою «Maria de Buenos Aires» (композитор – Астор Пьяццолла) стало найуспішнішим в репертуарі театру.

В травні 2015 року Андрей вперше виступив в Україні, виконавши сольну партію у супроводі Молодіжного академічного симфонічного оркестру «INSO-Львів». В жовтні 2015 року разом з групою музикантів-ударників з Румунії він взяв участь в турне Голландією, організованому музичною агенцією Cadenza European Art Productions. В листопаді 2015 року в Консертгебау в Амстердамі відбулась світова прем’єра його твору «Homeland» («Батьківщина») для вібрафону, хору та оркестру. В кінці 2015 року він здійснив турне Нідерландами як соліст-віброфоніст. Також того року він випустив диск під назвою «Roots» («Коріння»), в основу якого покладено ідею взаємозв’язку між душею, Всесвітом та природою.

Сьогодні Андрей зосереджений на написанні музики, його стиль зазнав значного впливу природи, Всесвіту та медитативної музики; його місія як митця – відновити зв’язок між людьми та природою всесвіту.

Поділитись