Раймонд Янссен – диригент (Нідерланди)

Загальна інформація

Голландський диригент та піаніст Раймонд Янссен є ініціатором та засновником агенції Cadenza European Art Productions, місія якої пошук партнерів та встановлення співпраці між музикантами зі Східної Європи та концертними майданчиками у країнах Західної Європи, яка ґрунтується на переконанні, що Східна Європа має надзвичайний потенціал зумовлений багатою традицією. Частково через ізоляцію цих країн, їхня культурна спадщина збереглася в ординальному вигляді. Через діяльність агенції Раймонд Янссен хоче презентувати ці традиції, що формувалась впродовж століть, в країнах Західної Європи. Найголовнішим пріоритетом агенції Cadenza European Art Productions є якість, тому вона залучає провідні оркестри та вокалістів, організовує для них виступи в Нідерландах, Бельгії, Німеччині, Швейцарії, Франції та Італії.

В рамках гастрольних турне в період з 2007 по 2011 рік зі 140 музикантами оркестру Державної філармонії Банатул м. Тімішора він виступив в найбільших концертних залах  Нідерландів та Бельгії, таких як Консертгебау в Амстердамі, De Doelen в Роттердамі, the Mecc в Маастрихті, Koningin Elisabethzaal в Антверпені та в Концертному залі Люксембургу. В 2011 році він взяв участь в концерті ‘Queen Experience’ на стадіоні «Гельредом» в Арнемі, що зібрав аудиторію близька 33000 осіб. В листопаді 2011 року відбулось турне з програмою, що включала оригінальну музику з кінофільму «Володар Перснів» Говарда Шора, з двома концертами в Консертгебау в Амстердамі, Філармонії в Харлемі та Музичному театрі Vereeniging в Неймегені.

В 2009 році Раймонд Янссен став ініціатором створення Нового румунського камерного оркестру та хору – нового оркестру, до складу якого увійшли виключно молоді обдаровані музиканти. Щороку Новий румунський камерний оркестр та хор дають понад 18 Різдвяних концертів в історичних локаціях Нідерландів, і раз на два роки вони виконують «Страсті за Матвієм» Й.С. Баха в Консертгебау в Амстердамі.

Раймонд Янссен вчився грі на фортепіано та акомпанементу голосу під керівництвом професора Улла Граф в Кельнській вищій школі музики, а також вивчав інтерпретації репертуару французьких пісень в Паризькій вищій національній консерваторії, де він також продовжив навчання за напрямком гри на фортепіано під керівництвом Джона Блота.

В Дюссельдорфі він вивчав хорове та оркестрове диригування під керівництвом професора Вольфганга Троммера. Він також брав участь в майстер-класах Бруно Леонарда Гелбера, Ральфа Готоні, Сари Уокер та Курта Молла. Він розпочав свою артистичну кар’єру в Державному театрі Аахену під керівництвом професора Клауса Шульца, також був художнім керівником Національного театру комічної опери в Нідерландах. Як диригент, концертний піаніст та акомпаніатор Раймонд Янссен є частим учасником фестивалів та концертів в Європі. Як акомпаніатор Іляни Контрубаш, Гейл Гілмор, Юджина Холмса та Джаніс Бейрд він виступав на багатьох головних сценах у всьому світі, на Музичному фестивалі землі Шлезвіг-Гольштейн, Музичному фестивалі в Любляні, в Рейк’явіку, в Філармонійному театрі в Вероні. Він акомпанував Гейл Гілмор в Театрі «Амазонас» в Манаусі (Бразилія), а також на концертах в Ріо-де-Жанейро.

Раймонд Янссен витупав в якості запрошеного музиканта в таких концертних залах, як Jahrhunderthalle у Франкфурті-на-Майні, Meistersingerhalle в Нюрнберзі, Німецькій Опері в Берліні, в Kaisersaal в Вюрцбурзі, а також в концертних залах Мюнхену та Ганновера.

Він створив документальний фільм для Румунського телебачення про концертний тур 2008 року з Державною філармонією Банатул м. Тімішоара в Нідерландах, Бельгії та Німеччині, до репертуару якого увійшли  «Реквієм» Дж. Верді, «Карміна Бурана» К. Орфа та Симфонія №9 А. Дворжака. Раймонд Янссен диригує в понад 40 концертах щороку і окрім кар’єри диригента і піаніста він також є директором агенції Cadenza European Art Productions, а ще гіпнотерапевтом і тренером НЛП.

Поділитись