Лідія Футорська — скрипка

Загальна інформація

Лідія Футорська (народилася 1981 р., Львів) — відома українська скрипалька.

Музичну освіту здобула у Львівській спеціалізованій музичній школі-інтернаті ім. С. Крушельницької (закінчила у 1999, клас викладача М. Футорської та професора Г. Павлія) та Львівській музичній академії ім. М. Лисенка, яку закінчила з відзнакою у 2004 році (клас професора Г. Павлія).

Продовжила навчання в асистентурі-стажуванні у професора Л. Шутко (2004-2007 рр.).

2007-2009 рр. — перебування на артистичному стажуванні у Варшавському музичному університеті ім. Ф. Шопена у професора К.-А. Кульки.

У 2012 стала стипендіатом програми Gaude Polonia Міністра культури і національної спадщини Польщі. Багаторічний стипендіат Президента України.

2011-2014 рр. – докторант Гданської Музичної Академії ім. С. Монюшка (Польща).

Лідія Футорська є лауреатом міжнародних конкурсів у Чехії (1994), Україні (1994, 2002) та Хорватії (2009).

Концертувала у Польщі, Словаччині, Угорщині, Австрії, Німеччині, Італії, Швеції, Азербайджані, на Кіпрі та в Катарі.

Співпрацювала із більшістю симфонічних та камерних колективів України: оркестри Львова, Ужгорода, Чернівців, Івано-Франківська, Тернополя, Хмельницька, Рівного, Києва, Харкова, Луганська, Запоріжжя, Херсону, Криму.

Неодноразовий учасник міжнародних фестивалів: «Київ мюзік фест» (Київ); «Віртуози», «Контрасти», «Фестиваль давньої музики» (Львів); «Kharkiv contemporary» (Харків); «Bach-fest», «Organum» (Суми); «Хмельницький камер-фест» (Хмельницький); «Kubinska hudobna jesen» (Дольні Кубін, Словаччина); «Brunoever» (Люблін, Польща); «Poesifestival» (Стокгольм, Швеція); «Дні Львова у Кракові» та ін.

Часто була першим виконавцем творів сучасних композиторів. Здійснила декілька записів на CD, зокрема, з музикою К. Шимановського та Б. Лятошинського.

З 2012 року концертує у дуеті з баяністом Сергієм Хоровцем (мета виступів — пропагування української класичної музики). Найбільш оригінальний виступ творчого дуету — концерт у шахті-музеї Guido в Забже (Польща) на глибині 320 метрів під землею.

Поділитись