Олександр Гордон — диригент (Австрія-Швейцарія)

Загальна інформація

Відомий своїми інноваційними інтерпретаціями, Олександр Гордон є одним з найбагатогранніших та найзатребуваніших музикантів на класичній музичній сцені. Він є визнаним солістом, диригентом, викладачем та камерним музикантом.

Олександр народився 1978 року в родині музикантів. Олександр  навчався  під керівництвом професора Майкла Кугеля в Університеті в Маастрихті, закінчив аспірантуру Вищої школи “Hanns Eisler” в Берліні (клас професора Табеа Циммерман).
З 15 років Олександр веде активну концерту діяльність як соліст-альтист, виступаючи з відомими оркестрами Європи, США, Азії та Австралії.

Майстерність та артистизм Олександра були визнані на міжнародному рівні та принесли йому численні нагороди на міжнародних конкурсах, серед яких Конкурс ім. Елізе Мейер (м. Гамбург, 1997 р., перша премія), VIII Конкурс ім. Брамса (м. Пьорчах, Австрія, 2001 р., перша премія) та багато інших.

У віці 23 років Олександр був призначений концертмейстером групи альтів в Лондонському філармонійному оркестрі під керівництвом головного диригента Курта Мазура. В 2012 році після 10 років співпраці з Лондонським філармонійним оркестром Олександр припинив оркестрову діяльність і повністю присвятив себе кар’єрі соліста, диригента та камерного музиканта.

Він виступав на престижних сценах світу разом з Дмитром Сітковецьким, Ітамар Голан, Герхардом Шульцом, Петером Донохе, Патріком Галуа.

Олександр Гордон викладає в одних з найвідоміших музичних академіях Європи: професор по класу альта в Гілдхолській школі музики та театру, професор у Віденській консерваторії, професор по класу альта у Вищій школі музики в Лозанні (Швейцарія) та Вищій школі музики та танцю в Кельні (Німеччина). Його учні є учасниками та концертмейстерами групи альтів в провідних оркестрах світу, а також лауреатами міжнародних конкурсів.

Дебютний виступ в 2015 році в якості диригента Молодіжного академічного симфонічного оркестру «INSO-Львів» став початком плідної співпраці. Цього ж року він виступив в якості диригента та соліста з Симфонічним оркестром Лааппеенранта (Фінляндія) та отримав запрошення виступити з оркестром в новому сезоні, а також нову пропозицію співпраці від Симфонічного оркестру «Orchestra Sinfonia» (Фінляндія).

Олександр регулярно записує диски зі звукозаписувальними компаніями Naxos, LPO Live, Navis Classics та Chandos.

Поділитись