Олександр Семчук – скрипка

Загальна інформація

Олександр Семчук на сьогодні є одним з найбільш відомих українських скрипалів, чий віртуозний стиль відрізняється надзвичайно вдумливим і сучасним трактуванням музики. Його виконання несе високий емоційний заряд, надзвичайну енергію і масштабне мислення. За свій бездоганний смак італійська преса його назвала “Принц Скрипки”.

Будучи яскравим представником української виконавської школи (його викладачі – Богодар Которович, Ігор Пилатюк та Ярослава Ривняк), поєднує унікальний, глибоко національний дух і характер виконання з блискучою європейською освітою у таких знаменитих скрипалів, як В. Третьяков, Т. Варга, М. Вайман, А. Лисий, Н. Чумаченко.

Здобув сім премій та спеціальні дипломи “За найкраще виконання віртуозного твору” на міжнародних  конкурсах  в  Німеччині,  Росії,  Італії,  Великобританії  та  Чехії.  Переможець Всесоюзного конкурсу “Юнацькі Ассамлеї Мистецтв” (Москва, Росія) та першого Міжнародного Конкурсу ім. М. Лисенка (Харків, Україна).

Одержав „Премію Пошани” Шевченківського Товариства «За визначний внесок в культуру України», нагороджений “Почесною Грамотою” Міністерства Культури і Мистецтв України “За вагомий особистий внесок  у   створення     духовних цінностей та  високу професійну майстерність” та “Почесною Грамотою Вченої Ради” Національної Музичної Академії України імені П..І. Чайковського “За високу художню майстерність та значний внесок у розвиток українського камерно-­інструментального виконавства”.

Постійно виступає як соліст в найбільш відомих концертних залах Європи та світу. Серед його партнерів по сцені – Б.Канино, Д.Шаповалов, А.Луккезіні, М.Брунелло, К.Богіно, В.Мендельсон, М.Рисанов, М.Кугель, Г.Мірабассі, О.Коган, Д.Коен, Б.Петрушанський, Н.Еппінгер, Б.Жірò, Д.Сінадіновіч та багато інших.

Має значну кількість фондових записів (у тому числі концерт Я.Сібеліуса, «Поема» Е.Шоссона, та інші; диригент – В.Сіренко), які часто звучать у програмах Українського радіо та різноманітні записи на компакт-дисках.

За свою активну творчу концертну діяльність і численні національні та міжнародні відзнаки Олександру Семчуку присвоєне в 2002 році почесне звання „Заслужений Артист України”.

Концертну діяльність поєднує з викладацькою роботою. Викладав у Віденській консерваторії (Австрія), в Музичних Академіях Флоренції та Риму, Музичній школі Ф’єзоле (Італія); є одним із засновників  Музичної  Академії  міста  Мантуя. Численні  студенти  Маестро  Семчука  є переможцями багатьох міжнародних конкурсів (перша премія конкурсу ім. Крайслера, перша премія конкурсу ім. Брамса, перша премія конкурсу Королівства Монако, та багато інших); працюють концертмейстерами всесвітньо відомих оркестрів як-­‐то: “Моцарт Симфоні Оркестра” (диригент – Аббадо), “Л.Керубіні Симфоні Оркестра” (диригент – Ріккардо Муті), “Театро Сан Карло Симфоні Оркестра”.

З 2011 року завідує Кафедрою cтрунно-смичкових iнструментів Міжнародної Музичної Академії “Зустрічі з Маестро”, м. Імола, почесним президентом якої є Маестро Володимир Ашкеназі.

В 2013 та 2014 роках був відзначений преміями  “Спеццаферрі” та “Ренальдо Россі” за визначний внесок у розвиток італійської скрипкової школи.

Грає на скрипці роботи майстра Бернардель 1855 р. та смичком “Біла Леді” роботи майстра Навеа-Вера. Інструменти є власністю артиста.

Поділитись