Аліна Прокопенко — мандоліна – мандоліна

Загальна інформація

Аліна Подлипенська – випускниця ЛДМУ ім. С. П. Людкевича з фаху домри у класі Станіслава Струтинського (Львів), НМАУ ім. П. І. Чайковського у класі домри кандидатки мистецтвознавства Світлани Білоусової (Київ). Зараз завершує навчання на магістратурі вищезгаданої музичної академії.
Про унікальність виконавського обдарування Аліни Подлипенської свідчать її перші місця у численних міжнародних конкурсах із сольними програмами та в дуеті зі своєю викладачкою, також лауреатом багатьох міжнародних змагань С. Білоусовою. У липні цього року їхній дует виконав чудову програму із тематичною назвою «Дует Дуель» на міжнародному фестивалі сучасної музики «2 дні і 2 ночі нової музики» в залі Одеської філармонії.
Вражає географія конкурсів, у яких взяла участь у порівняно стислі терміни: Україна, Італія, Болгарія, Білорусь, Словенія. У представлених програмах переважали оригінальні твори сучасних українських композиторів Валерія Польового, Володимира Зубицького, Володимира Рунчака, Євгена Мілки, Валерія Івка.
З 2016 року є однією з провідних виконавиць камерного оркестру домристів «Лик домер» – лауреата премії С. С. Прокоф’єва та переможця міжнародних фестивалів, керівник – заслужений артист України, професор В. Івко. У лютому 2021-го колектив віртуозів став володарем Гран-прі міжнародного конкурсу Європейської асоціації фольклорних фестивалів.
Виконавство на домрі поєднує з виконавством на мандоліні, зокрема у Львівській національній філармонії. А саме – участь у концерті солістів Tenors BEL’CANTO разом з академічним симфонічним оркестром «ІNSO-Львів», диригент Володимир Сивохіп (Львів, 2015), у концерті відкриття нового сезону разом з академічним камерним оркестром «Віртуози Львова», диригентка Ірина Вакуліна (Львів, 2015).
Цього року Аліну Подлипенську відзначили стипендією Президента України для молодих письменників і митців у сфері музичного, театрального, образотворчого, хореографічного, естрадно-циркового мистецтва та кіномистецтва.

Поділитись