Ана-Марія Марковіна – piano

Загальна інформація

Ана-Марія Марковіна є неординарною піаністкою, яка високо цінує індивідуальність і винахідливість у музиці. Народжена у Хорватії, Ана з 2-х років живе у Німеччині. Навчалася у Детмольді, Ваймарі й Берліні. Її вчителями були Віталій Марґуліс, Анатолій Угорський і Пауль Бадура-Шкода. Ана-Марія виступала з багатьма видатними оркестрами у Німеччині, серед яких Бранденбурзький симфонічний оркестр, Класичний філармонічний оркестр Бонна, Дармштадський державний оркестр та інші. У Європі, Америці й Азії вона виступала як солістка з симфонічними оркестрами Оулу (Фінляндія), Щецина (Польща), Калініград (Росія), Ліверпульським моцартівським оркестром, Оркестром Радіо Бухареста, оркестром New Japan Philharmonic.
Ана-Марія Марковіна — учасниця таких фестивалів, як Бахівські тижні в Ансбаху, Гамбурзький бахівський фестиваль, Музичний фестиваль Шлесвіґ-Гольштайн, Бетховенський фестиваль у Бонні, Бранденбурзький літній фестиваль, Європейські тижні в Пассау та інші. Вона регулярно виступає в таких залах, як Берлінська філармонія і Koncerthaus, Laeiszhalle у Гамбурзі, Beethovenhalle у Бонні, Prinzregententheater і Herkulessaal в Мюнхені, Musikverein у Відні, Parco della Musica у Римі, Auditorium di Milano, St. John’s Smith Square у Лондоні і ще у 30 інших країнах.
У доробку піаністки, серед іншого, світові прем’єрні записи повної антології творів Гуґо Вольфа, Луїзи Адольфи ле Бо, а також запис версії Ваґнерового Парсіфаля для фортепіано в чотири руки авторства Гупмердінка.
З її особливих досягнень — повна антологія клавірних творів Карла Філіпа Емануеля Баха (26 CD) на лейблі Hänssler Classic (2014 рік). У 2017-му піаністка записала повну антологію творів Антона Уршпруха, а у 2018-му — повний каталог фортепіанних творів Брукнера (серед яких 13 прем’єрних записів).
Її повна дискографія охоплює понад 40 CD.

Поділитись