Андрій Бєлов – скрипка

Загальна інформація

Народився в 1981 році в Україні. Андрій є одним із провідних українських музикантів свого покоління. Як соліст і камерний музикант, він записав понад 20 компакт-дисків для Naxos, CPO, Avi-Music, Hänssler Classics, Hänssler-Profil, Guttingi, Solo Musica, Genuin, Hyperion та Rakete Media.

Як соліст він співпрацював з такими відомими оркестрами, як Нова Японська філармонія, Orchestra National de Radio (Франція), NDR Radiophilharmonie, Sinfonieorchester des Bayerischen Rundfunks, Amadeus Chamber Orchestra, Національний симфонічний оркестр України та Münchner Kammerorchester під орудою таких визнаних дириґентів, як Курт Мазур, Ян Паскаль Тортельє, Джанандреа Нозеда, Мігель Гомес-Мартінес, Крістіан Армінг, Агнєшка Дуцмаль, Юнічі Хірокамі та Крістоф Поппен, Енріке Маццола та ще багато інших.

У його репертуарі понад 30 концертів і всі основні сонати. Андрій Бєлов отримав кілька головних призів на міжнародних змаганнях, таких як Long-Thibaut Paris, ARD Munich, Hannover (Йоахім), Citta di Brescia та ін. За надзвичайний талант і музичні якості був нагороджений різними нагородами стипендії від закладів культури, таких як Український культурний фонд , Фонд Гундлаха, Deutsche Stiftung Musikleben і Förderpreis Нижньої Саксонії.

Андрій Бєлов присвятив велику частину своєї кар’єри камерній музиці, пристрасним прихильником якої він є. Був учасником фестивалів: Шлезвіг-Гольштейн, Klavierfestival Ruhr, Rheingau, Kuhmo, Young Euro Classic Berlin, Schubertiade Шварценберг, Райдейл, Макао та ще багатьох інших.

У Кронберзькій Академії він виступав з Гідоном Кремером, Юрієм Башметом і Beaux Arts Trio. У 2011 році разом із Кітом Армстронгом та Адріаном Бренделем створив фортепіанне тріо. Майбутні проєкти включають повний цикл бетховенських та моцартівських скрипкових сонат у виконанні з Кітом Армстронгом. Був учасником Квартету Шимановського як лідер впродовж  2005-2014 рр.

З 2014 року Андрій викладає на факультеті скрипки в Університеті мистецтв в Граці і регулярно проводить майстер-класи в Європі, Азії і США. У 2005 році разом з джаз-гітаристом Йоганном Вайсом він заснував фонд «MBF» (Musik braucht Freunde), який надав фінансову підтримку понад 130  студентам Університету музики та драми в Ганновері. З 2013 року Андрій Бєлов є постійним запрошеним викладачем, який проводить заняття в Королівській музичній академії в Лондоні.

Андрій грає на скрипці «ex Flesch», побудованій у 1745 році Джованні Баттіста Гваданьїні.

Поділитись