Андрій Остапенко – гітара

Загальна інформація

Андрій Остапенко – один із яскравих представників гітарної виконавської школи України, лауреат Міжнародного конкурсу, заслужений артист України, соліст Національної філармонії України. Музичну освіту здобув у Київському державному музичному училищі імені Р.М. Глієра (клас викладачів В. В. Філіппова, М. П. Михайленка), Київській державній консерваторії імені
П. І. Чайковського (клас доцента М. П. Михайленка).

Під час навчання почав активну концертну діяльність, виступаючи в Україні і за її межами. З 1993 року Андрій Остапенко – артист Національної філармонії України, спочатку працював у складі квартету, а з 1995 року – соліст-гітарист філармонії. У 2001 році продовжував свою освіту і удосконалення виконавської майстерності в Міжнародній академії гітари Ф. Тарреги у видатних маестро Паоло Пегораро і Стефано Віоли (Італія). У 2003 році після закінчення аспірантури Національної музичної академії імені П.І. Чайковського розпочав педагогічну діяльність в академії.

Нині Андрій Остапенко з успіхом поєднує концертну, педагогічну і суспільну діяльність. Його ім’я добре відоме в Україні і за її межами. До репертуару музиканта входять твори композиторів різних епох і стилів – Й.С. Баха, Д. Скарлатті, Ф. Сора, М. Джуліані, Л. Леньяні, Ф. Морено-Торроби, Н. Паганіні, І. Альбеніса, Х. Туріни, Х. Родріго, М. Стецюна, А. Золкіна. Він багато концертує, часто виступає із симфонічними і камерними оркестрами України.

Андрій Остапенко володіє всіма можливостями сучасного гітарного виконавства, його манера відрізняється органічним поєднанням віртуозної техніки з відтворенням всіх тонкощів звукової
палітри. Музичні інтерпретації Андрія Остапенка завжди глибоко змістовні, стилістично довершені і яскраво індивідуальні. Він належить до когорти музикантів, які наполегливо працюють над вдосконаленням своєї майстерності, постійно розширює межі своєї професійної діяльності, прагне до налагодження міжнародних зв’язків з видатними музикантами світу у сфері гітарного виконавства.

Андрій Остапенко – учасник різноманітних гітарних фестивалів і форумів, член журі міжнародних і національних конкурсів. Він відомий як перший виконавець нових оригінальних творів, написаних українськими композиторами для гітари, які успішно презентує на фестивалях Національної спілки композиторів України. До своїх зарубіжних гастрольних програм (Італія, Польща, Швейцарія, Азербайджан, Португалія, Велика Британія, Іспанія) завжди включає твори українських композиторів.

З 2004 року Андрій Остапенко – автор і один із організаторів проведення щорічних міжнародних фестивалів гітарної музики. У 2007 році у рамках цього фестивалю був заснований і проведений Міжнародний конкурс гітаристів в Україні, який визнали однією з найкращих мистецьких подій року. У 2009 році конкурс був проведений вдруге, в 2011 році – втретє, а у грудні 2013 року – вже вчетверте.

Поділитись