Андрій Мурза – скрипка

Загальна інформація

Художній керівник Одеського міжнародного конкурсу скрипалів, артист Дюссельдорфського симфонічного оркестру (Німеччина). Бере участь в роботі журі міжнародних конкурсів та проводить майстер-класи в містах України, Китаю і Німеччини. З 2019 викладає в Одеській національній музичній академії імені А.В.Нежданової.

Андрій Мурза є переможцем міжнародних конкурсів, серед яких міжнародний конкурс скрипалів імені Жуліо Кардона в Португалії, Еужена Кока в Молдавії і «Мистецтво XXI століття» в Україні. Брав участь в міжнародних фестивалях в Хайдельберзі (Німеччина), Сантандері (Іспанія), «Два дні і дві ночі нової музики» і «Золоті скрипки Одеси» (Україна). Він виступає з концертами в містах Швейцарії, Франції, Німеччини, України, Італії та Іспанії, де відбувся його дебют на Національному радіо Іспанії, де він виконав твори Баха, Шуберта, Шнітке і Сен-Санса.

Андрій народився в Одесі, в родині музикантів. Почав своє навчання в школі імені П.С. Столярського в класі доцента Ганни Лаптєвої, згодом в Одеській національній музичній академії імені А.В.Нежданової, в класі професора Михайла Турчинського.

Незабаром він продовжив своє навчання у всесвітньо відомого професора Марко Ріцці у Вищій школі музики імені Королеви Софії в Мадриді (Іспанія), а також в сольній аспірантурі Вищої школи музики Мангейма (Німеччина). Величезний вплив на його професійне становлення надали заняття з видатними музикантами сучасності, серед яких: Пінхас Цукерман, Жерар Пулє, Захар Брон, Вівіан Хагнер, Міріам Фрід і Ференц Радош.

Під час свого перебування в Європі Андрій Мурза неодноразово ставав володарем різних нагород і грантів культурних фондів, серед яких Фонд Ісаака Альбеніса (Мадрид), Національний культурний фонд Німеччини (Берлін), Фонд Оттілія Зельба (Берлін) і міжнародний фонд Володимира Співакова. В 2013 році відбувся його концертний тур по містах Іспанії, після чого він був удостоєний честі виступити перед Іспанської королівської сім’єю, де був нагороджений Королевою Іспанії почестною грамотою.

Концертував з такими оркестрами як: Національний оркестр опери і балету Молдови, Національний симфонічний оркестр України, Державний симфонічний оркестр радіо і телебачення України, Одеський національний симфонічний Оркестр, Одеський філармонійний камерний оркестр, Одеський національний оркестр опери і балету. Також співпрацював з багатьма відомими диригентами, серед яких Оксана Линів, Азіз Шохакімов, Павло Пшитоцький, Ігор Шаврук, Володимир Сіренко, Хесус Лопес Кобос, Хайме Мартін та інші.

Андрій Мурза грає на скрипці видатного французького майстра Аугуста Бернарделя 1840 року.

 

 

 

 

 

 

Поділитись