Анджей Бялко – орган (PL)

Загальна інформація

Народився 1959 року в Кракові, закінчив музичну школу за класом фортепіано. Він почав вчитися грати на органі у 1973 р., спочатку приватно, потім продовжив студії в Академії музики в Кракові у класі проф. Йоахіма Грубіча. У 1981 році він отримав першу премію на Міжнародному органному конкурсі у Римі, а в 1985-му також першу премію (ex aequo) на Національному органному конкурсі у Бидгощі-Гданську.

Брав участь у більшості національних органних фестивалів органів та виступав з концертами в Англії, Австрії, Болгарії, Хорватії, Чехії, Данії, Франції, Ісландії, Німеччині, Словаччині, Швейцарії, Швеції, Україні, Угорщині, Італії, Лівані та обох Америках.

Професор музичного мистецтва. Викладає клас органу в Музичній академії в Кракові як професор і в Музичній школі ім. Владислава Желенського у Кракові. У пам’яті меломанів запам’яталися виконання усіх органних творів Йоганна Себастьяна Баха у Кракові та Вроцлаві у ювілейному 2000 році, а в сезоні 2001/2002 у серії з 20 концертів під загальною назвою «Ars organi» він представив у Кракові антологію органної музики XVI – XX століть.

У великому і постійно розширюваному репертуарі, що охоплює всі стилі, музикант, серед іншого,  виконує органні твори Букстехуде, Брюнса, Брамса, Мендельсона, Франка, Ліста. Його записи збагатили стрічки програми 2-го Польського радіо. На його рахунку 30 компакт -дисків. У 2006 році Міністр культури та національної спадщини нагородив його Срібною медаллю за заслуги перед культурою –  „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. У 2016-2020 роках він був проректором, а з 2020 року – завідувачем кафедри органу, а також директором докторантури Академії музики. Кшиштофа Пендерецького у Кракові.

Поділитись