Анджей Верцінський – фортепіано

Загальна інформація

Випускник Музичної академії імені Кароля Шимановського в Катовіце (клас професора Войцеха Світали), у 2020 році закінчив аспірантуру в одному із найвідоміших університетів Європи – Університеті Моцартеум у Зальцбурзі (класі професора Павла Гілілова). Також вдосконалював свою майстерність під час майстер-класів, які проводили такі відомі піаністи, як Ева Поблоцька, Катажина Попова-Зидронь, Дмитро Алексєєв, Са Чен, Анджей Ясінський та Януш Олейнічак. Він також відвідував фортепіанні курси Morningside Music Bridge (Калгарі), на яких викладали Кшиштоф Яблонський, Лі Кум-Сінг та Андре Лаплант.

Серед найважливіших мистецьких досягнень піаніста на особливу увагу заслуговують наступні: здобуття першої премії на Шостому Міжнародному конкурсі імені Шопена в Будапешті (2014), на Десятому Міжнародному конкурсі піаністів «Golden Ring» у Словенії (2014) та на Національному конкурсі піаністів імені Фридерика Шопена у Варшаві (2015). Музикант також був відзначений третьою премією Третього Міжнародного конкурсу піаністів пам’яті Галини Черні-Стефанської у Познані (2014), першою премією Міжнародного конкурсу «Masters Neapolitan Piano Competition» у Неаполі (2018), а також найвищою нагородою Міжнародного конкурсу піаністів імені Антуана де Сент-Екзюпері у Сен-Прієсті (Франція, 2019). Анджей Верцінський – фіналіст та володар спеціальної Премії найкращого піаніста з Польщі Десятого Міжнародного конкурсу піаністів імені Шопена у Дармштадті (Німеччина, 2013), володар Золотої медалі Міжнародного музичного конкурсу у Відні (2019), а також володар третьої премії та бронзової медалі Міжнародного конкурсу в Гонконзі (2019). Також піаніст є півфіналістом Вісімнадцятого Міжнародного музичного фестивалю Фридерика Шопена у Варшаві.

Віртуоз виступав у більшості країн Європи, а також в Індонезії, Японії та Канаді. Співпрацював із Варшавським філармонічним оркестром та Національним симфонічним оркестром Польського радіо (NOSPR). Одним із найважливіших концертів у його житті став виступ під час Польського фестивалю на EXPO в Teatro Auditorium міланського Фонду Каріпло, де він виконав Концерт для фортепіано з оркестром e-moll op. 11 Фридерика Шопена у супроводі Варшавського філармонічного оркестру під орудою маестро Яцека Каспшика.

Анджей Верцінський є багаторазовим стипендіатом Міністра культури та національної спадщини Республіки Польща, лауреатом мистецької стипендії імені Францішека Вибранчика від Фундації Sinfonia Varsovia, мистецької стипендії Кристіана Цімермана та мистецької стипендії «Yamaha».

Поділитись