Ансамбль давньої музики Terra Barocca

Загальна інформація

Ансамбль давньої музики Львівської національної філармонії імені Мирослава Скорика, що утворився у грудні 2023 року. Складається із відомих українських музикантів, солістів філармонії. Зокрема, до концертних подій неодноразово долучались скрипалі Андрій Кушнір та Олеся Масник, гобоїстка Уляна Макеєва, віолончелісти  Дмитро Ніколаєвта Оксана Литвиненко, фаготист Андрій Ткачук, флейтист Михайло Сосновський та ін. 

Майбутні програми ансамбль наразі готує із Сергієм Гаврилюком (скрипка), Степаном Сивохіпом (гобой), Максимом Римарем (віолончель), Софією Соловій (сопрано), Оленою Єременко (нікельхарпа) та Анною Іванюшенко (клавесин).

Художня керівниця — Анна Іванюшенко, українська клавесиністка, піаністка та педагогиня, засновниця класу клавесину та Оркестру барокової капели Львівської національної музичної академії імені Миколи Лисенка.

Передісторія колективу бере початок у вересні 2020 року та пов’язана з авторською серією філармонійних концертів Анни Іванюшенко під назвою «Terra Barocco». Цей проєкт обʼєднав колег-однодумців у спільному бажанні досліджувати музику старовини та ділитись відкриттями із публікою. Відтоді у стінах філармонії слухачам регулярно презентували не лише оригінальні прочитання творчості славетних композиторів доби бароко, але і відкривали не менш цікаву музику забутих майстрів.

Музиканти ансамблю неодноразово втілювали оригінальні концепційні програми на таких міжнародних фестивалях, як фестиваль музичного мистецтва «Віртуози», «Фестиваль Давньої Музики у Львові», «Фестиваль давньої музики в Щецині» (Польща). Для аудиторії на весь світ звучали такі програми, як «З Болоньї до Львова», «Baroque à Trois», «Музичні мости», «Нікельхарпа & клавесин», «Європейські музи не мовчать» та ін., що пройшли у рамках антикризового проєкту онлайн-трансляцій «Україна. Музи не мовчать» та охопили понад 10 тисяч слухачів, а також познайомили їх із давньою українською музикою як частиною європейської культури. 

Цінним досвідом закордонної співпраці музикантів ансамблю стало партнерство із Фундацією Давньої Музики (2023, Щецин, Польща), партнерство із Центром Давньої Музики «zamus» (2022-2023, Кельн, Німеччина) та ін.

Надбаний досвід та професійні досягнення кожного учасника ансамблю спричинили появу самостійного творчого угрупування «Terra Barocca», що зростає сьогодні зі становленням львівської школи історично поінформованого виконавства.

 

Поділитись