Антоніна Лісогорська — сопрано

Загальна інформація

Антоніна ЛІСОГОРСЬКА – оперна та концертно-камерна співачка (сопрано), піаністка.

Закінчила Львівську національну музичну академію ім. М.В.Лисенка по класу фортепіано (проф. Х.Б.Блажкевич-Чаплін і проф. І.Д.Немири), та сольного співу (проф. А.Ю.Дашак). Після закінчення аспірантури, захистила кандидатську дисертацію у 2020 році. Її науковий внесок відзначено увагою не тільки в українських, а й європейських наукових колах – завдяки неординарному погляду на творчість та глибокому аналізу власне із точки зору виконавця. Від вересня 2020 року – старший викладач кафедри Академічного співу Львівської національної музичної академії ім. М.В.Лисенка.

Антоніна є багаторазовою лауреаткою та фіналісткою чисельних міжнародних вокальних конкурсів, серед яких: Диплом на Міжнародному вокальному конкурсі ім. Миколи Лисенка (Львів, 2012), Antonin Dvorak‘s International Singing Competition (Карлові Вари, Чеська Республіка, 2013), фіналістка First International Eva Marton Singing Competition (Будапешт, Угорщина, 2014), І премія на Міжнародному конкурсі «Мистецтво ХХІ століття» (Київ-Возель, 2014).

Учасниця чисельних міжнародних студій, оперних академій та оперних фестивалів в Україні та Європі: у 2014 році виступила у 21-му Bydgoszcz Opera Festival (Польща) у партії Серпіни в опері Дж.Б.Перголезі «Служниця-пані» (реж. Г.Воловецька). У 2015-2017 роках була запрошеною солісткою Львівськогї національної опери у партії Донни Анни в опері В.А.Моцарта «Дон Жуан» (реж. В.Вовкун), була прийнята до Berlin Opera Academy «Summer Festival 2017» на партію Сюзанни в опері В.А.Моцарта «Весілля Фігаро», також у «Macerata Opera Festival 2018» була у кавер-складі в партії Адіни в опері Г.Доніцетті «Любовний Напій» (реж. Даміано Мік’єлетто).

Антоніна є учасницею багатьох майстер-класів провідних фахівців музично-виконавської індустрії в Європі, серед яких Девід Гараттіні (режисер), Володимир Чернов (баритон), Джон Дашак (тенор), Жаклін Міура (сопрано), Магдалена Ренварт (сопрано), Герхард Карі (тенор) та Інга Балабанова (сопрано) і т.д.

Виступає як оперна та камерна співачка. Має у активному репертуарі близько 15 оперних партій. Серед них: Віолетта Валері («Травіата») Дж.Верді, Мікаела («Кармен») Ж.Бізе, Донна Анна («Дон Жуан») В.А.Моцарта, Сюзанна («Весілля Фігаро») В.А.Моцарта, Паміна («Чарівна флейта») В.А.Моцарта, Анхен («Вільний стрілець») К.М.Вебера, Оксана («Запорожець за Дунаєм») С.Гулака-Артемовського, Панночка («Ноктюрн») М.Лисенка, Адіна («Любовний напій») Г.Доніцетті, Серпіна («Служниця – пані») Дж.Б.Перголезі та ін.

З 2008 року Антоніна як солістка брала активну участь у концертно-гастрольній діяльності Львівської державної академічної чоловічої хорової капели “Дударик” (художній керівник – н. а. України Микола Кацал) в Україні, та поза її межами. Завдяки цій співпраці співачка виконала сольні сопранові партії у великих духовних творах («Велика Меса до-мінор» В.А.Моцарта, «Нельсон-Меса» Й.Гайдна, «Маленька органна меса» Й.Гайдна, «Різдвяна ораторія» Й.С.Баха, «Stabat Mater» Дж.Б.Перголезі, «Gloria» А.Вівальді, «Карміна Бурана» К.Орфа, «Українська Меса» Ю.Захожий-Катренко і т.д.).

У 2019 році виконала сольну партію в студійному записі Toccata Classics Recordings (Лондон, Велика Британія) диску “Richard Moriarty: Missa Adsum! Celebrating Women; We That Wait.” (диригент – Теодор Кухар).

Від початку 2022 року Антоніна активно гастролює з провідними музикантами у співпраці із багатьма благодійними українськими та міжнародними гуманітарними фондами, серед яких Biedriba “TEV” (Латвія).

Через унікальність голосу та досвіду може поєднувати, здавалося б, кардинально різні стилі – від бароко, класики, до естради та джазу. Це дозволяє значно осучаснити погляди на класичний вокал та стиль бельканто, що пройшов багатовікову еволюцію, та надати йому вдалих елементів сучасності.

Поділитись