Бйорн О.Віде

Загальна інформація

Бьорн О. Віде (*1962) був співаком у знаменитому хорі хлопчиків “Dresdner Kreuzchor” і навчався в Дрездені, Гамбурзі та Мюнхені. Він здобув освіту у класі віолончелі, клавесина, фортепіано, диригування та церковної музики. Починав свій шлях у кафедральному соборі Ульма (Ulm Minster), де зміг інтерпретувати органну музику на чотирьох інструментах, виконувати сучасні ораторії та організувати тривалу поїздку до США з Junge Kantorei.

Інший бік його особистості розкрився як фрилансер Südwest-Presse, для якої він писав огляди концертів і фільмів. У 1994 році Віде приїхав до Потсдама як Ніколайкантор і створив регулярну музику в соборі Карла Фрідріха Шінкеля. У ході його діяльності створювалися асоціації, будували органи та закуповували інші інструменти, організовували фестивалі та створювали багату музичну лінійку для столиці землі Бранденбург Потсдам. Це включає будівництво нового головного органу (2014-17), у проєктуванні якого він відіграє ключову роль.

Він керує Потсдамським оркестром Ніколайкора та Європейським симфонічним оркестром. Крім класичних ораторій, його особливо хвилюють вокальні та інструментальні твори Баха, симфонії Бетховена. Віде регулярно дає концерти по всій Німеччині та багатьох європейських країнах, був гостем у Венесуелі та США. Як директор фестивалю, органіст, диригент і піаніст Бйорн О. Віде присвячує себе широкому спектру діяльності. Він був призначений директором церковної музики Євангелістської церкви Берліна-Бранденбурга-Шлезійської Верхньої Лаузиці. Крім хорових мотетів, у 2013-2019 роках була написана його головна композиція, ораторія «Потсдамський реквієм» для сольних голосів, читця, хору, оркестру, ударних і органу.

Поділитись