Борис Гарліцький – скрипка (Франція)

Загальна інформація

«Музиканта Бориса Гарліцького характеризує надзвичайна жвавість, високий рівень інтелекту та гнучкість в поєднанні з прекрасним круглим звуком та неперевершеною технікою… Концертмейстер Лондонського філармонійного оркестру, Борис Гарліцький відповідає вимогам до концертмейстерів найкращих оркестрів світу, таких як Нью-Йоркський філармонійний оркестр, Віденський філармонійний оркестр, Берлінський філармонійний оркестр тощо, та може зайняти провідну позицію в найвідоміших оркестрах світу».

Ці слова належать Курту Мазуру, одному з найвидатніших диригентів 20 століття, з яким Бориса Гарліцького пов’язують багато років співпраці. Але слова Маестро Мазура передають лише частину музичного багатства Бориса Гарліцького.

В 1982 році він переміг в Міжнародному конкурсі скрипалів ім. Паганіні в Італії, тоді і розпочалась його сольна кар’єра. З того часу він грав з такими оркестрами, як Лондонський філармонійний оркестр, Симфонічний оркестр Віденського радіо, Камерний оркестр Філадельфії (під диригуванням Ігната Солженіцина), а також Міланський симфонічний оркестр ім. Джузеппе Верді та Британський оркестр епохи Просвіти. Його інтерпретації Концерту для скрипки Шостаковича, який він виконав з Національним оркестром Ліона, отримали гучне схвалення в пресі. «Інтенсивність та непереборна сила переконання, надані твору завдяки музичній майстерності Бориса Гарліцького, були гідні першого інтерпретатора твору – Давида Ойстраха», – так прокоментував виступ Гарліцького тижневик «Lyon Figaro». Борис Гарліцький є учасником декількох міжнародних музичних фестивалів, зокрема, Фестиваль ім. Пабло Касаля у Франції, Фестиваль «Mostly Mozart» в Нью-Йорку, Променадні концерти у Лондоні (BBC Proms), Музичний фестиваль в Шлесвіг-Гольштайн та Фестиваль камерної музики ім. Гідона Кремера в Локенхаусі (Австрія). Борис Гарліцький виступає на британському радіо Бі-Бі-Сі, Французькому радіо, а також низці радіо станцій в Італії, Росії та США. Він записував диски з такими лейблами, як RCA, Naxos, Chandos та Polymnie.

Борис Гарліцький створив чудовий тандем з Анн-Софі Муттер, виконавши Подвійний концерт Й.С.Баха у супроводі Лондонського філармонійного оркестру. Варто зосередити увагу на Чаконі Баха з другої партити d-moll для скрипки соло. Інтерпретація Бориса Гарліцького додала цьому концерту найвищого рівня. Надзвичайно точний в деталях та неповторно яскравий у виконанні, завдяки своєму високому інтелектуальному рівню сприйняття цього твору та експресивному забарвленню індивідуальних варіацій, він зміг передати автентичність та індивідуальну глибину інтерпретації твору Баха». (Доктор Карл Георг Берг).

Поділитись