Бюлент Евджіль – флейта

Загальна інформація

Бюлент Евджіль – винятковий флейтист, репертуар якого складають не лише класичні флейтові композиції, а й також програми із традиційним турецьким репертуаром.

Розпочав навчання гри на флейті в Державній консерваторії університету мистецтв імені Мімара Сінана у 1980 році в Туреччині, а потім продовжив навчання у Брюссельській королівській консерваторії та Гейдельберзько-Мангеймській музичній школі. У 1992 році навчався в сера Джеймса Голуея. Він описав Евджіля як “одного з найкращих флейтистів свого покоління”.

Упродовж 2000-2005 років працював дириґентом групи флейт в Стамбульській державній опері та балеті. В даний час він є керівником групи флейт в Державному симфонічному оркестрі Стамбула та сольним флейтистом Стамбульського філармонічного оркестру “Борусан”. Евсіл також брав участь у багатьох міжнародних оркестрах, таких як Італійський міжнародний симфонічний оркестр, Симфонічний оркестр штату Сан-Паулу та Філармонічний оркестр Артуро Тосканіні під керівництвом Лоріна Маазеля як сольний флейтист та перший флейтист.

Евджіль отримав всесвітню славу за свої експресивні здібності, був запрошений як запрошений артист та виступав на багатьох сольних фестивалях по всьому світу. Деякі з найпрестижніших фестивалів – це Міжнародний італійський флейтовий фестиваль, “Flautomania” Театру Ла Скала в Мілані, Словенський міжнародний флейтовий фестиваль,  Французький флейтовий фестиваль в Ніцці та Сербський міжнародний флейтовий фестиваль у Белграді, Перший флейтовий фестиваль у Косово, Національна флейтова асоціація у Сан -Дієго та Нью-Йорку. Він також провів багато майстер-класів по всьому світу.

Евджіль здійснив значний внесок у популяризації свого інструменту, та представляти свою рідну музику та свою країну, Туреччину, на міжнародній музичній арені. Нагороджений Журналом класичної музики “ANDANTE” як кращий виконавець на духових інструментах 2010 року в Туреччині.

Будучи чудовим виконавцем, він має три першокласні записи. Його перший компакт-диск під назвою «TANGO TIME» вийшов на лейблі “KALAN MUSIC” у Туреччині, другий –  «Близькосхідні мініатюри», а третій був записаний у 2015 році зі всесвітньо відомим концертмейстером Філіпом Моллом і названий «Віртуозом флейти».

 

Поділитись