Камерний оркестр “Ренесанс” (Маріуполь)

Загальна інформація

Заснований у Маріуполі у 1989 році. Рішенням XVIII сесії маріупольської міської ради народних депутатів у 1994 році був включений в мережу державних установ культури. За цей період з невеличкого ансамблю колектив виріс у повноцінний оркестр та став приводом для створення у місті власної камерної філармонії, яка почала свою роботу у 2018 році.

З перших днів становлення оркестру його очолює головний дириґент, заслужений діяч мистецтв України, доцент Приазовського державного технічного університету Василь Крячок, художній керівник – Лариса Галла, концертмейстер оркестру – Наталя Ляшенко.

Камерний оркестр «Ренесанс» гастролює у різних містах України і Європи та активно долучається до найрізноманітніших проєктів, серед яких Міжнародний фестиваль музичного мистецтва «Віртуози» (Львів), концертні тури до Мішкольца та Будапешту, Всеукраїнський камерно-інструментальний фестиваль «Органум» (Суми), гастролі містами Західної України у рамках проєкту «Схід і Захід разом», участь у Міжнародних фестивалях «Музика у старому Львові» та «Музика у старому Кракові», спільний концерт з «Віртуозами Львова» на сцені Національної філармонії України, концертні програми у Рівному, фестиваль «Прикарпатська весна» в Івано-Франківську, участь у Міжнародному фестивалі «Шляхи дружби. Равена-Київ» під дириґуванням легендарного Рікардо Мутті, а також гастролі містами Італії.

Наймасштабніший проєкт оркестру – Фестиваль-конкурс юних виконавців з оркестром «Музичний листопад», який став єдиним у своєму роді проєктом на південному сході України. Проєкт дає змогу юним талановитим музикантам виступити разом з оркестром  та випробувати себе на новому рівні. Оркестр проводить цілу низку заходів з підтримки сучасних талановитих музикантів, вокалістів та композиторів південно-східного регіону України, залучаючи їх до своїх концертів.

Камерний оркестр «Ренесанс» веде плідну співпрацю з колективами і солістами України та зарубіжжя, серед яких: В. Мітряєв (Київ), О. Чундак (Ужгород), солісти Харківського національного академічного театру опери та балету Е. Лисицький та М. Семко, «Віртуози Kyiv Mozart Quartet», Т. Скрипников та О. Білоусов (Дніпро), «PRACHT-ENSEMBLE» (Одеса), Ю. Кот (Київ), С. Казаков і О. Шелешкова (Київ), Музичний гурт «SLAP IT!BAND» (Дніпро), джаз-бенд «Діліжанс» (Маріуполь), Ансамбль класичної музики «АМАДЕУС» (Дніпро), Родина ШУТКО (Львів), Дніпровський академічний театр опери та балету (Дніпро), Народна капела бандуристів ім. Майбороди (Київ), Симфонічний Оркестр (Северодонецьк), студенти Національної музичної академії ім. П. Чайковського (Київ), «Tenors Bel’Canto», іспанський скрипаль Камран Омарлі та ще багато інших.

Репертуар оркестру різноманітний та постійно оновлюється, у ньому представлені твори багатьох композиторів минулого і сучасності. Також колектив має свою дискографію. Перший компакт-диск побачив світ ще у 2006 році. У 2012-му спільно з Остапом Шутком був записаний диск під назвою «Для милих дам!». Репертуар компакт-дисків за участі оркестру «Ренесанс» включає популярні музичні твори «Від бароко до сучасності…».

Впродовж багаторічного творчого шляху колектив оркестру активно ініціює та долучається до цікавих проєктів, завжди знаходиться в постійному творчому пошуку і відкритий до співпраці!

Поділитись