Денис Литвиненко — віолончель

Загальна інформація

Денис Литвиненко (Україна, Львів) – віолончеліст, композитор, концертмейстер групи віолончелей Львівської національної філармонії, учасник квартету «Фенікс».

Закінчив Львівську музичну спеціалізовану школу-інтернат ім. С.Крушельницької (1992-2003) у класі Євгена Шпіцера та Надії Квик.  Продовжив навчання у Львівській державній музичній академії ім. М.Лисенка (2003-2008) у класі Юрія Ланюка. За роки навчання багато концертував, неодноразово ставав лауреатом конкурсів («Всеукраїнський конкурс віолончелістів та альтистів» (Львів, Україна) – I премія, «Всеукраїнський конкурс камерних ансамблів та квартетів» (Львів, Україна) – II премія,  та був учасником міжнародних майстер класів (Томаш Штраль) і фестивалів.

Навчаючись у консерваторії почав працювати у Львівській національній філармонії, а згодом обійняв посаду концертмейстера групи віолончелей в оркестрі K&K Philharmoniker (Україна). Гастролював з оркестрами такими країнами як, Німеччина, Австрія, Нідерланди, Іспанія, Італія, Швейцарія, Польща та ін. З 2014 року стає концертмейстером групи віолончелей академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії.

Співпрацював з такими диригентами, як Ілля Ступель, Георг Кугі, Теодор Кучер, Федір Глущенко, Міша Кац, Володимир Сіренко, Шунго Моріяма та багато інших.

Веде активну концертну діяльність у складі квартету «Фенікс». Квартет бере участь у концертах та фестивалях Німеччини, Японії, Італії, Польщі, США та займається відродженням української квартетної музики.

У співпраці з KLK New Music записав близько 100 сучасних камерних та сольних створів. Здійснював записи для видавництва Naxos та Aldebaran Editions.

Поділитись