Дмитро Ткаченко – скрипка

Загальна інформація

… Ткаченкова артикуляція невгамовних пристрастей захоплювала дух…

… привніс тембральне різноманіття та заворожував ліричністю…

The Times

Дмитро Ткаченко народився в Києві та почав грати на скрипці й фортепіано в шестирічному віці. Після навчання в Київській спеціальній музичній школі ім. Лисенка та в Національній музичній академії України (НМАУ) в класі Богодара Которовича та Ярослави Рівняк, його було запрошено до Ґілдхолської музичної академії (Guildhall School of Music and Drama) в Лондоні до класу Іфра Німана (Yfrah Neaman), де він отримав Концертний диплом (Premier Prix), а трохи згодом, разом зі ступенем маґістра, – звання Fellow Ґілдхолської академії й стажувався в Давіда Такено та Криштофа Сметани до 2008 року. Паралельно закінчив аспірантуру НМАУ. Дмитро Ткаченко – лауреат кількох міжнародних конкурсів, серед яких конкурс сольної скрипки Вронського (Варшава), конкурс Лисенка (Київ) та конкурс Нільсена (Оденсе, Данія).

Дмитро активно ґастролює в Україні, у більшості країн Европи, в Азії та обох Америках. Його виступи транслювалися Українським радіо та ТБ, Російським ОРТ та каналом Культура, Данським радіо, БіБіСі Радіо 3 (Велика Британія), Польським радіо та ТБ тощо. Він виступав у таких концертних залах, як Віґмор Хол, Барбікан (Лондон), Концертґебау (Амстердам), Зала Академії Ліста (Будапешт), Концертхаус (Берлін), Великий зал Московської консерваторії, зал Кельнської філармонії, зал Палау в Барселоні, Аудиторіо Насьйональ у Мадриді, Мегарон в Афінах, Рой Томсон Хол у Торонто, Токіо Опера Сіті тощо.

В Україні Дмитро реґулярно виступає з Національним симфонічним оркестром України та Симфонічним оркестром Національної філармонії, філармонійними оркестрами у Львові, Дніпрі, Одесі, Харкові, Донецьку, Чернігові, з Кримським симфонічним оркестром. Протягом перших місяців 2017 року подорожував у гастрольному турі по США та Канаді з Національним симфонічним оркестром, виконуючи концерти Чайковського та Другий Станковича.

Серед його найостанніших виступів також концерти з Симфонічним оркестром MAV у Будапешті, з Білкентським симфонічним оркестром в Анкарі (Туреччина) на Ankara Music Festival, Стамбульським симфонічним, з Королівським філармонічним у Лондоні в Кадоґан Холлі, з Краківським філармонічним, з Симфонічним оркестром Чилі в Сантьяґо, Симфонічним оркестром Циндао в Китаї, Афінським державним оркестром, Філармонійним оркестром у Тегерані, а також низка сольних концертів, зокрема в рамках Hida-Takayama Music Festival (Японія), Вільнюського фестивалю (Литва), також у Сингапурі, Ірані, Франції, Італії, Великій Британії та Польщі.

У його репертуарі практично всі основні скрипкові концерти – від Пір року Вівальді до Шенберґа, численні сонати та менші твори для скрипки з фортепіано, програмні цикли (зокрема 24 каприси Паґаніні, усі сонати Бетховена, усі сонати та партити Баха, усі концерти Моцарта), яскраві прем’єри творів сучасних композиторів – таких як Другий Концерт Євгена Станковича.

Одночасно з активною концертною діяльністю Дмитро викладає в Національній музичній академії України, реґулярно запрошується до журі міжнародних конкурсів, дає майстер-класи (зокрема в Японії, Кореї, Сингапурі, Китаї, Туреччині, Мальті, Литві та Латвії), а також є співзасновником та художнім керівником Міжнародного музичного конкурсу ім. Бріттена в Лондоні.

Поділитись