Дмитро Півненко – фортепіано

Загальна інформація

Народився у Харкові в родині музикантів. У віці шести років почав грати на фортепіано. Навчався у Харківській середній спеціальній музичній школі–інтернаті в класі Наталії Іванівни Баличевої.

Випускник Національної музичної академії України імені П.І.Чайковського (клас професора, кандидата мистецтвознавства Оксани Валеріївни Ринденко), у 2014 р. закінчив асистентуру-стажування.

З 2012 р. працює на посаді концертмейстера кафедри сольного співу, а від 2017 р. – концертмейстер кафедри камерного співу НМАУ  імені П. І. Чайковського Бере активну участь у різноманітних культурно-мистецьких заходах: концертах, конкурсах, презентаціях, науково-практичних, методичних та інших проектах. Неодноразово виступав з прем’єрним виконанням музичних творів композиторів XX та XXI ст.

Останнім часом був учасником всеукраїнських та міжнародних фестивалів: Гоголь Фест, Київ Музик Фест, Battuta Magica, Кінолітопис, Присвята майстру, Bouquet Kyiv Stage, Шоко-класика та інші.

Як соліст, концертмейстер, камерний виконавець виступав на різноманітних концертних майданчиках України, зокрема у Чернівецькій,
Миколаївській, Харківській філармоніях, Національній філармонії України; а також у Словаччині, Фінляндії, Франції, Іспанії, Польщі, Грузії. Лауреат міжнародних конкурсів, серед яких: «Срібний дзвін», «Синій птах», Мистецтво XXI століття, «Харківські асамблеї»; брав участь у міжнародних конкурсах пам’яті Володимира Горовиця, Миколи Лисенка, С. Вайнюнаса та Дж. Енеску, де став півфіналістом; отримав дипломи та відзнаки кращого концертмейстера всеукраїнських та міжнародних конкурсів. Творчим здобутком у складі фортепіанного дуету з Лідією Ночовською є Гран-прі міжнародного музичного конкурсу у Фінляндії та запрошення в якості гостей,  участь у майстер-класах міжнародної літньої академії в м. Сантандер (Іспанія).

Грав з симфонічними та камерними оркестрами під орудою М. В. Лисенка, В. А. Жадько, Луїджі Гаджеро, Ігоря Пучкова, Антонія  Кедровського, Діани Корецької.  Координатор всеукраїнського концертного музично-теоретичного проєкту «Творча майстерня інтерпретації сучасної музики» та член журі Відкритого конкурсу піаністів «Інтерпретація сучасної музики».

Співпрацює з багатьма солістами. У дуеті з Наталею Колядою грає з 2015 р. У взаємодії з професорами НМАУ А. І. Баженовим, О. В. Ринденко та А. М. Середенко цим творчим ансамблем здійснено декілька тематичних концертно-лекційних програм, присвячених творам авторів XX-XXI ст., що були виконані на сценах міст України та Польщі (Катовіце, Познань, Варшава). Дует є лауреатом Міжнародного конкурсу Шуберта у м. Русе (Болгарія).

Поділитись