Катерина Сюріна – cопрано (Росія-США)

Загальна інформація

Сопрано Катерина Сюріна народилась в місті Єкатеринбург та закінчила Російську академію театрального мистецтва в Москві. Під час навчання стала солісткою московського театру «Нова опера». Здобула відзнаки на Міжнародному конкурсі для співаків камерної музики імені Олени Образцової у 2000 році в Москві та конкурсу солістів опери в Санкт-Петербурзі 2002-го, згодом перемогла у конкурсі імені М. Римского-Корсакова в Санкт-Петербурзі.

Ще як студентка у 1999 році дебютувала у ролі Джильди в опері «Ріголетто», співаючи тоді із відомим баритоном Дмитром Хворостовським. Закінчивши навчання, виконує провідні партії в опері «Марія Стюарт» Ґ. Доніцетті, «Снігурочка» М. Римського-Корсакова, знову з’являється в партії Джильди в «Ріґолетто» Дж. Верді, співпрацює з фестивалем «Savonlinna» у Фінляндії. Серед яскравих дебютів солістки — партія Джульєтти в опері «Капулетті і Монтеккі» в Оперному театрі Монпельє, Королівській опері Валлонії та Брюсселя, в «Пуританах» у Оперному театрі Монте-Карло, а також Адіни в опері «Любовний напій» у Державній опері Берліна та Гамбурга. Визначні дебюти солістки відбулися, зокрема, у партії Джильди на сцені Королівської опери Ковент-Гарден та Німецькій опері Берліна, а також в опері В.А. Моцарта «Милосердя Тита» в Паризькій опері Гарньє, запис якої був виданий на DVD.

Італійський дебют співачки відбувся на сцені міланського Ла-Скала у партії Сюзанни в опері «Весілля Фігаро». Після появи на італійській сцені вона співала в опері «Любовний напій» у Паризькій опері Бастилії та виконувала партію Ілії в опері «Ідоменей», запис якої здійснювався на DVD лейблом «Decca», на Зальцбурзькому фестивалі 2006 року, що був присвячений 250-й річниці із дня народження Моцарта.

Катерина Сюріна дебютувала на сцені Метрополітен-опера в жовтні 2006 року, виконуючи партію Джильди поруч із Хуаном Понсом. Знову повернулася на цю сцену в листопаді 2007-го, щоб виконати роль Сюзанни у «Весіллі Фігаро», виступаючи поруч із Бріном Терфелем, який востаннє виконував Фігаро в цій постановці.

Окрім оперної сцени, Катерина також співає у концертних програмах, виконуючи партію сопрано в «Карміні Бурані» К.Орфа разом із Королівським філармонійним оркестром Лондона та симфонічним Оркестром Данського радіо з диригентом Юрієм Теміркановим, а також Месу до-мінор В.А. Моцарта з Оркестром Парижа. Вона також виконувала партію сопрано в «Stabat Mater» Дж. Россіні в Парижі та на гастролях.

У поточному сезоні дебютувала у партіях Донни Анни («Дон Жуан» В.А. Моцарта) у Віденській опері та Мімі («Богема» Дж. Пуччіні) в Королівській опері Ковент-Гарден у Лондоні. Її довгоочікуваний дебют відбувся у цьому сезоні також на «Арена ді Верона» у партії Джильди («Ріґолетто» Дж. Верді). Катерина Сюріна співпрацювала з видатними диригентами сучасності, серед яких Юрій Темірканов, сер Роджер Норрінґтон, Філіпп Джордан, Річард Боніндж, Даніель Гардінґ та Антоніо Паппано. У майбутніх сезонах з’явиться у партіях Мімі, донни Анни, Антонії та Джильди на найбільш відомих оперних сценах світу.