Зоряна Кушплер – мецо-сопрано (Україна-Австрія)

Загальна інформація

Мецо-сопрано Зоряна Кушплер народилася у Львові і навчалася з п’яти років зі своєю матір’ю спочатку грі на фортепіано, а пізніше на скрипці. З 1993 року вона навчалася вокалу в класі свого батька професора Ігоря Кушплера в ЛНМА ім. М. Лисенка та успішно виступала під час навчання у Львівській опері у ролі Розіни (опера Россіні «Севільський цирюльник») і Маддалени (опера Верді «Ріголетто»).

У 1998 році Зоряна Кушплер навчалася в Академії музики в Гамбурзі в класі професора Юдіт Бекман і отримала важливі мистецькі навики в майстер-класах Тереса Берганца, Ренати Скотто і Курта Молля. Серед багатьох нагород, перша премія на престижному конкурсі ARD-Musikwettbewerb у Мюнхені в вересні 2000 року.

Ролі:

2004 – 2006 рр. Зоряна Кушплер співала в ансамблі міського театру в Берні, де виступила у ролях: Секст («Юлій Цезар»), Маша («Три Сестри»), Марчеза Mелібея («Подорож до Реймса»), Сузукі ( «Мадам Баттерфляй») і Преціозілла («Сила долі»).

З 2007 року успішно виступала з ансамблем Віденської державної опери у ролях: Ульріка («Бал-маскарад»), Преціозілла, Фенена («Набукко»), Маддалена, Лола («Сільська честь»), Сметон («Анна Болейн») і Сузукі, Поліна («Пікова дама»), Ольга («Євгеній Онєгін»), Сонетка («леді ​​Макбет Мценського повіту»), Джульєтта («Казки Гофмана») і Марцеліна («Весілля Фігаро»), а також князь Орловський («Летюча миша»), Аделаїда («Арабелла»), Мері («Летючий голландець»), Магдалена («Нюрнберзькі мейстерзінгери»), Флосхільда («Золото Рейну»), Швертлейта («Валькірія»), Перший Норн («Загибель богів»).

З 2008 року є постійним гостем у Віденській народній опері, де виступає у ролях: Кармен, Джульєтта, Маддалена або Орловський.

Гастролі

Свою гастрольну діяльність з 2000 року Зоряна Кушплер проводить у Становому театрі Праги, де вона зіграла партію Секста в опері Моцарта «Милосердя Тіта». Вона виконала також арію Нерона в концертному виконанні К. Монтеверді «Коронація Поппеї» в Barbican Hall Лондона, Амінтоса в опері В.А. Моцарта «Цар-пастух» на фестивалі старовинної музики в Інсбруку і арію Марцеліни на гастролях Віденської державної опери в Японії.

Вона виступала в ролях: Преціозілла в Кельнській опері, Аделаїда в оперному театрі Граца, князь Орловський на Озерному фестивалі Мербіші. У 2014 році Зоряна Kушплер дебютувала в лондонському Королівському Альберт-Холі в концертному виконанні опери Штрауса «Електра» і в концертному виконанні опери “Чотири самодури” Вольф-Феррарі з Симфонічним оркестром Баварського радіо (Мюнхен).

Дебютувала у США у 2012 році в опері Вагнера «Перстень Нібелунгів» з Клівлендським оркестром та в 2013 році з Бамбергзьким симфонічним оркестром.

Співпрацює з відомими диригентами, такими як Сейдзі Одзава, Сер Невілл Маррінер, Франц Вельзер-Мест, Крістіан Тілеманн, Семен Бичков, Рене Якобс, Сімона Янг, Марко Арміліато, Алессандро де Маркі, Ейдзі Оуе і Крістоф Ешенбах.

КОНЦЕРТИ І ПІСЕННІ РЕЧИТАЛІ

Зоряна Кушплер також популярна як концертна співачка у важливих європейських музичних центрах. Турне з Національним симфонічним оркестром польського радіо проходило через відомий театр Тонгалле (Цюрих, Швейцарія), в Stadtcasino Базеля, в Вікторія-холл (Женева). На музичному фестивалі Шлезвіг-Гольштейн в 2003 році виступила в Гайдна «Нельсон месса», в 2004 році в відомому концертному виконанні Дворжака «Русалка» та 2006 році разом з Petersen Quartett.

У наступному році Зоряна Kушплер співала з Філармонічним оркестром Північнонімецького радіо Ганноверу. Завдяки співпраці з молодою композиторкою Лерою Авербах, перше виконання її симфонії № 2 «Реквієм для поета», взяла участь влітку 2010 року у музичному фестивалі Вербье.

2014 дебютувала в Карнегі-Холі в Нью-Йорку в якості солістки Дев’ятої симфонії Бетховена.

Особливу перевагу Зоряна Кушплер надає пісенному виконанню. Разом зі своєю сестрою-близнюком, піаністкою Оленою Кушплер, виступала із святковими пісенними програмами на музичному фестивалі в Рейнгау, на музичних фестивалях регіону Мекленбург-Форпоммерн та земель Саар, Лейсгалле (Гамбург), у концертних залах Берліна, Кассель і Реклінггаузен, Музікферайн у Відні. На музичному фестивалі Шлезвіг-Гольштейн зоряна Кушплер в 2010 році удостоєна заохочувальної премії «Фонду Вальтера і Шарлотти Гамель» за видатні вокальні досягнення.

В рамках турне по Італії з Petersen Quartett і піаністом Олександром Шмальцом виступала в Венеції, Мілані, Флоренції та Феррарі.

ЗАПИСИ

Зоряна Кушплер співпрацювала з численними телевізійними та радіопрограмами. У 1996 році її голос використала актриса Агнешка Вагнер у фільмі «La tregua» відомого італійського режисера Франческо Розі.

На CD з’явилися композиції Шостаковича «Шість віршів Марини Цвєтаєвої» з Petersen Quartett (Capriccio, 2006), Гуно «Фауст» з Віденської державної опери (Orfeo International, 2010), «Slavonic Souls» з піснями російських композиторів (Capriccio, 2010) і опера Вагнера «Перстень Нібелунгів» режисера Крістіана Тілемана (Deutsche Grammophon, 2013). Випуск нового CD з іспанськими пісенними композиціями заплановано наступної осені.

Для дітей випущено DVD Blu-Ray Disc «Перстень Нібелунгів для дітей» Вагнера Віденської державної опери (2007), «Летюча миша» Йоганна Штрауса на Озерному фестивалі (Мербіш; 2012) і «Арабелла» Ріхарда Штрауса під батутою Франца Вельзер-Места (Electric Picture & Naxos, 2012).

Поділитись

Найближчі події