Олена Кушплер – фортепіано

Загальна інформація

Концертними виступами піаністки Олени Kушплер публіка постійно захоплюється, вони отримали високу оцінку в пресі. “Велика оповідачка історії” – так нещодавно піаністку охарактеризував Hamburger Abendblatt. Das Magazin concerti писав «під час гри української піаністки музика дійсно відчутна як звучання рухомої емоційності» і газета «Die Welt» марила «фортепіанним мистецтвом найдостойніших».

Народилася піаністка в Україні. Навчалася у Львівській національній музичній академії ім. М. В. Лисенка у Йожефа Ерміня. Це було до того, як вона удосконалила своє навчання у Гамбурзі у Фолькер Банфільд і Євгена Корольова. Цінне мистецьке натхнення вона отримала при співпраці з Вольфрамом Рігером, Норманом Шетлером і Анджеєм Ясінським, квартетом Альбана Берґа.

Олена Kушплер була лауреаткою конкурсу Мейсфілда фонду Альфреда Тюпфера, стипендіаткою багатьох фондів, в тому числі: DAAD, фонд Емми Байт, фонд Бадж і фонд Франца Вірта. У 2005 році вона була відзначена премією Ріттера фонду Оскара і Віри Ріттер. У 2010 році її Bonnard Trio нагороджено Berenberg Culture Prize.

Концертні запрошення привели Олену Kушплер на всесвітньо відомі фестивалі і концертні зали, такі як: Музичний фестиваль в Рейнгау, Музичний фестиваль Шлезвіг-Гольштейн, музичні фестивалі регіону Мекленбург-Форпоммерн та земель Саар, музичний фестиваль ARD, в Концертгаус (Берлін), Тонгалле (Дюссельдорф), Лейсгалле (Гамбург), у Віденському музикферайні та ін.

ЇЇ великою пристрастю є камерна музика та написання пісень. Вона співпрацювала з Петером Шраєром, Фрідеманном Рьолінгом, Сільвією Шварц та багато років зі своєю сестрою-близнючкою, мецо-сопрано Зоряною Kушплер.

Олена Кушплер тісно співпрацювала з письменником Рогером Віллемсеном. Музично-літературні програми поєднали в собі музику і розповіді в таких програмах, як «В дорозі» і «Втомлене щастя», «Історія Гіоба», які увійшли до програми Міжнародного літературного фестивалю «Літературний Кельн»,, представлені на Лейпцизькому книжковому ярмарку та музичному фестивалі в Рейнгау. Наступну музично-літературну програму Олена Кушплер виконала з Іріс Бербен і Маркусом Джоном.

Радіо- і телевізійні записи з Оленою Кушплер виходять в ефірі Баварського радіо, Північнонімецького радіо, Південно-західного радіо та радіо Німеччини.

Восени 2015 року з’явилися нові CD Зоряни і Олени Kушплер з іспанськими пісенними композиціями Мануеля де Фалья, Шавьє Монтсальватже, Хоакіна Родріго та ін. з лейблом CAPRICCIO: «Найперше, це тонкі проміжні звуки, які тісно торкаються душі слухача».

Про появу в 2012 році в CAPRICCIO записів фортепіанних творів каталонського композитора Федеріко Момпоу пише das Magazin concerti: «З першою прелюдією переносять вони слухача в цей захоплюючий імпресіоністичний світ звуків […]. Це радість слухати їхню витончену багатогамову гру, динамічний відтінок мистецтва та агонічну витонченість. На радіо «NDR Kultur» слухаємо такий відгук: «вражаюче, як їй вдається захопити слухача […]. Час ніби зупиняється».

Про запис пісень «Слов’янські душі» (CAPRICCIO) з Оленою і Зоряною Кушплер сайт Glarean-Magazin пише: «це захоплююче виконання, коли настрій стає набагато більшим, що вражає слухачів знову і знову». «Новий запис фортепіанного тріо Фелікса Мендельсона Бартольді з Bonnard Trio (Crystal classics/capriccio) – це просто сенсація», – писав das Magazin concerti.

Піаністка, неодноразово відзначена нагородами, сьогодні живе в Гамбурзі, де з 2012 року є засновником і художнім керівником фестивалю «Контрасти». Фестиваль користується великим успіхом, продемонстрував свій рівень – і отримав визнання», пише газета «Die Welt».

Поділитись