Ева Заваро – скрипка (Франція)

Загальна інформація

«Розповісти історію та зворушити аудиторію» — ось мистецьке кредо скрипальки Еви Заваро, яке вона успішно пропагує на концертних майданчиках світу від Франції, США аж до Китаю та Японії. 

Виконавиця народилася в Парижі в 1995 році в родині музикантів і почала грати на інструменті з п’яти років. Коли їй виповнилось дванадцять, вона виграла Конкурс імені Етьєна Ватело та Жан-Жака Рампаля у Парижі, а через два роки дебютувала з Лондонським симфонічним оркестром під керівництвом сера Джона Еліота Гардінера. Сьогодні вона входить до числа найвидатніших французьких скрипалів свого покоління.

Ева Заваро навчалася у Ролана Даугареля в Паризькій національній консерваторії (Франція) та у Юлії Фішер у Вищій школі музики в Мюнхені (Німеччина).

Паралельно з активною сольною діяльністю, вона присвячує себе камерній музиці. Серед її партнерів — визнані виконавці Юлія Фішер, Тетяна Чернічка, Лука Дебарг, Олександр Канторов, Жером Дюкро, Жером Перно та ін.

Ева Заваро виступала на таких фестивалях, як «Sommets Musicaux» (Швейцарія), «Mecklenbourg-Vorpommern Festpiele», «Konzerthaus Berlin» (Німеччина), «Rencontres Musicales d’Évian» (Франція). У 2019 році вона дебютувала в Берлінській філармонії, зігравши концерти Баха і Моцарта з Потсдамським камерним оркестром. У пандемійний сезон 2021 року її запросили зіграти програму, присвячену Камілю Сен-Сансу з Паризьким оркестром під орудою Жюльєна Масмонде в Паризькій філармонії.

У 2016 році Ева Заваро отримала премію Джорже Енеску від Французької асоціації композиторів (SACEM), а у 2018 році стала першою лауреатом Міжнародного конкурсу імені Йоганнеса Брамса (Австрія), де також отримала премію Вадима Репіна за найкращу інтерпретацію твору Моцарта. У 2021 році вона була номінована на французьку премію «Les Victoires de la Musique classique», яка транслювала її виступи на широкому телебаченні.

Ева Заваро грає на скрипці роботи Карла Фердинанда Ландольфі, наданій фондом «Ель Пасіто».

 

Поділитись