Духова капела Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії ім. М. Скорика – це спроба відродження Галицького духового оркестру, який заснований 30 років тому і працював у Львівській філармонії.
Ідея створення Галицького Духового Оркестру у Львові виникла наприкінці 1989 року на хвилі масового українського національного відродження. Реальне створення оркестру стало можливим після перших у державі демократичних виборів місцевого самоврядування навесні 1990 року. Серед організаторів та перших виконавців оркестру були музиканти-духовики Львівської Філармонії Богдан Скавінський та Львівської Опери – Роман Наконечний, а також три Богдани, учасники оркестрів Львівської Політехніки – Сапелюк, Гриньовський і Гарматюк. Велику підтримку надали тодішній директор Філармонії Тадей Едер, надавши оркестрові сцену для репетицій, а також заступник голови Львівського міськвиконкому Володимир Парубій, який сприяв організації фінансових спонсорів оркестру серед львівських промислових підприємств.
Перший прилюдний виступ відбувся 1 травня 1990 року, коли вперше замість «демонстрації трудящих» біля Опери проводився мітинг на тодішньому стадіоні «Дружба». Оркестр очолив ходу колони із центру міста на стадіон, де вперше прозвучав гімн «Ще не вмерла Україна» у виконанні хору в супроводі духового оркестру.
Керівником і постійним диригентом оркестру був викладач Львівської консерваторії Богдан Гуран. Крім того, окремі концертні програми готували і здійснювали відомі дириґенти Роман Филипчук, Ігор Лацанич, Ярема Скібінський. Спеціально для Галицького Духового Оркестру писали маршову та концертну музику, а також робили аранжування відомих музичних творів Богдан Сапелюк, Богдан Гуран, Шота Чіхрадзе, Сергій Войтюк, Богдан Гриньовський.
Оркестр успішно виступав у багатьох містах України та Європи, а його репертуар набув значного поширення у численних військових духових оркестрах та духових оркестрах Тернополя, Чернівців, Івано-Франківська, Сум, Дніпра, Торонто, Чикаґо.
На жаль, згодом, через скрутні економічні та політичні обставини цей чудовий колектив припинив свою діяльність.
***
До 30-ти річчя незалежності України Духова капела АСОЛНФ ім. М. Скорика презентує відновлену концертну програму з репертуару Галицького духового оркестру, ровесника Незалежності України.
Нашою метою є згадати і віддячити тим, хто започаткував колектив, відродити традицію музикування духового оркестру у Львові, показавши красу і різноманіття репертуару та стилів.
Ми хочемо привернути увагу слухачів до відродження традиції невеликих духових оркестрів, ансамблів у менших містах та селищах.
***
Нотний матеріал та репертуар для виступу було відновлено завдяки зусиллям Богдана Гриньовського та Михайла Поповича.