Готьє Капюсон – віолончель (Франція)

Загальна інформація

Готьє Капюсон є одним з найуславленіших віолончелістів XXI-го століття. Він виступає по всьому світу з найвідомішими виконавцями та диригентами планети. У Парижі він керує класом мистецтва гри на віолончелі, який створив у 2014 році при Фундації Луї Віттона. Лауреат численних премій, Готьє Капюсон вирізняється насиченою експресією гри та глибоким звучанням свого неперевершеного інструмента 1701 року майстра Маттео Гофріллера, який має назву «Амбасадор».

Готьє Капюсон народився у Шамберрі та почав грати на віолончелі у 5-річному віці. Він закінчив Паризьку консерваторію (клас Філіпа Мюллера та Анні Коше-Закін), потім навчався у Відні в Генріха Шиффа. Виступає у супроводі найвідоміших світових окрестрів під орудою найвидатніших диригентів, як-от: Ліонель Бренг’є, Густаво Дюдамель, Шарль Дютуа, Крістоф Ешенбах, Андре Орозко-Естрада, Андрів Нелсонс та Янік Незе-Сеген. Серед композиторів, з якими він співпрацює: Лера Ауербах, Кароль Беффа, Естебан Бензекрі, Нікола Кампогранде, Ойганг Чен, Брис Десснер, Жером Дюкро, Анрі Дютільйо та інші.

Постійно поповнюючи свій репертуар новими творами для віолончелі, Готьє Капюсон виконує кожного сезону широку гаму як відомих творів, так і нових композицій. Серед його проєктів – співпраця з такими майстрами як Лера Ауербах, Рішар Дубіньйон, Денні Ельфман та Тьєррі Ескейх.

Упродовж 2020/21 музичного сезону Готьє Капюсон виступає з Чеською філармонією та Семеном Бичковим, Мюнхенською філармонією, Чиказьким симфонічним оркестром та Осмо Венске, Оркестром WDR та Крістіаном Мічелару, Філадельфійським оркестром та Стефаном Деневом, Паризьким оркестром та Якубом Грушею тощо. Готьє Капюсон також бере участь у європейському турне з Філармонією Ла Скала під орудою Рікардо Чайлі.

Як виконавець камерної музики він гастролює з Юя Вангом та Андреасом Оттенсамером, Рено Капюсоном та Франком Брале, Жеромом Дюкро та Хаген-квартетом. Серед інших партнерів майстра – Ніколас Ангелік, Марта Аргеріх, Даніель Баренбойм, Ліза Батішвілі, Жан-Ів Тібоде, Квартет Артеміда та Квартет Ебен.

У січні 2022 року Готьє Капюсон заснував власну Фундацію, щоб допомогти молодим талановитим музикантам  розпочати власний творчий шлях у професії: fondationgautiercapucon.com

Поділитись