Галицький камерний хор «Євшан»

Загальна інформація

Заснований у 1990 році.

У різні роки хором керували: засновник хору Михайло Богач (1990–1992 рр.), Богдан Генгало (1992–2000 рр.), Ігор Даньковський (2000-2018). З 2018 року Галицький камерний хор «Євшан» очолює Ірина Кресленко.

До репертуару хору входять твори композиторів різних епох і стилів, від музики бароко до творів сучасних композиторів, як українських, так і зарубіжних. «Євшан» брав участь у різноманітних конкурсах та фестивалях. Хор побував з концертами у США, Канаді, Німеччині, Австрії, Франції, Польщі, Словаччині, Білорусі, Литві, Чехії, Італії, Греції, Угорщині та Іспанії.

За час свого існування колектив взяв участь у великій кількості міжнародних та всеукраїнських фестивалів та конкурсів, серед яких:

–  І місце на Міжнародному хоровому конкурсі «Магутны Божа» (м. Могильов, Білорусь, 1995);

– ІІ місце на IV Всеукраїнському конкурсі хорового мистецтва ім. Лесі Українки (м. Луцьк, Україна, 2006);

– І місце на VII Всеукраїнському конкурсі хорової музики імені Дмитра Січинського (Івано-Франківськ, Україна, 2009);

– І місце на VI Всеукраїнському конкурсі хорових колективів імені Миколи Леонтовича (2010);

– І місце на 59-му Міжнародному хоровому конкурсі HABANERAS y POLIFONIA в Торрев’єха (Іспанія, 2013);

– ІІ місце на Міжнародному фестивалі музики імені професора Юзефа Свідера (Польща, 2017);

– Гран-прі XIV Міжрегіонального фестивалю-конкурсу «Пісні незабутого краю» (Україна, 2018);

– Золотий диплом на Міжнародному конкурсі «CANTU GAUDEAMUS» (М. Білосток, Польща, 2022)

– Золотий диплом на Міжнародному конкурсі музики імені професора Юзефа Свідера, перемога в номінації «Мішані хори» та нагорода за найкраще виконання твору інспірованого фольклором (Польща, 2021 та 2023 рр.)

 У творчій біографії хору — участь у прем’єрі мюзиклу Юрія Саєнка на лібрето Богдана Стельмаха «Вірую»; спільні проєкти з вокальною формацією «Піккардійська терція» (програма «Містерія Різдва в українській музиці та поезії» та акапельна сюїта «Голгофа»); проєкти з переможницею «Євробачення — 2004» Русланою Лижичко («Дзвінкий вітер», «Різдво з Русланою»); прем’єра в Україні твору польського композитора С. Кондратовича «Clamor meus» 2017 р., прем’єра у Львові твору уельського композитора К. Дженкінса «Stabat Mater» – 2019 р., участь у численних хорових фестивалях, серед яких: Міжнародний фестиваль «Віднайдена музика» (м. Тарнув, Польща), фестиваль української популярної музики «Таврійські ігри» (м. Каховка), Міжнародний фестиваль «Віртуози» (м. Львів), «Lörrach singt» (Німеччина), «Схід — Захід разом» (м. Радомско, Республіка Польща), Міжнародний фестиваль «Ozveny» (Словаччина), «На хвилях Стрия» (м. Стрий), «Хваліте Господа з небес» (м. Львів), VIII фестиваль Давньої Музики у Львові, Міжнародний фестиваль духовної музики «Ave Maria» (м. Кременець), Міжнародний фестиваль церковної музики (м. Гіжицько, Республіка Польща), фестиваль «Ніч культури» (м. Вільнюс, Литва), «Шенгенський меридіан» (м. Кошице, Словаччина), Міжнародний Різдвяний фестиваль «Коляда на Майзлях» (м. Івано – Франківськ), Фестиваль «Коляда на Святомихайлівській горі» (м. Львів), Фестиваль “Прокидання з класикою” у Парку Культури (м. Львів);

У творчому доробку колективу 5 аудіо альбомів, 5 CD і 10 кліпів. Також у 2019 році «Євшан» представив новий формат носія для музичних творів – «флешка – кредитка» з записом твору Дж. Россіні «Petite messe solennelle».

Поділитись