Фуджіко Хемінг- фортепіано (Швеція-Японія)

Загальна інформація

Фудзіко народилася у Берліні у сім’ї шведського художника й архітектора та японської піаністки. Тому не дивно, що грі на фортепіано її навчали з дитинства. А вже в 10 років вона почала брати уроки у знаменитого педагога Леоніда Крейцера, котрий і напророкував світову славу юній піаністці, «…гра якої тішитиме слухачів у всьому світі».
Так і сталося. Вона закінчила Токійський університет мистецтв, брала участь і перемагала у різноманітних конкурсах у Японії, навчалася в Інституті музики у Берліні, потім у Відні під керівництвом Бадурі Вреда. Високо цінували її талант та підтримували такі відомі музиканти як Бруно Мадерна, Леонард Бернстайн, Шура Черкаський, Нікіта Магалофф. Однак під час одного з концертів у Відні через високу температуру вона втратила слух. Певний час жила і лікувалася у Стокгольмі, викладала музику в Німеччині.
У 1999 році про її життя і творчість був створений документальний фільм. Після його трансляції по японському телебаченню популярність Фудзіко Хеммінг спалахнула з новою силою, і вона стала справжньою зіркою багатомільйонної країни. Її дебютний альбом «La Campanella» розійшовся величезним тиражем.
З того часу вона випустила понад 20 музичних дисків, чотири з яких стали «золотими». Фудзіко Хеммінг була нагороджена престижною японською премією Gold Disc Awards у номінації «Класичний альбом року». І цю премію вона отримувала чотири рази – досі такий успіх не перевершений іншими музикантами.
Фудзіко активно виступає з сольними концертами, співпрацює з багатьма оркестрами і музикантами з усіх куточків світу. Вже тривалий час вона бере участь у різноманітних європейських фестивалях. У 2010 році після її виступу в день закриття Фестивалю ім. Ф. Шопена публіка аплодувала стоячи, про що потім написали газети «Zycie Warszawy» та «The NewYork Times». Один з музичних альбомів Інгрід Фудзіко Хеммінг за результатами голосування серед слухачів найвідомішої в Іспанії радіо-програми «CATALUNIA RADIO» посів перше місце. Серед її захоплень – захист тварин, на підтримку яких вона постійно проводить благодійні концерти, і недаремно центр опіки над тваринами у Німеччині названо її ім’ям.

Поділитись