Академічний симфонічний оркестр «INSO-Львів»

Загальна інформація

«ІNSO-Львів» (International Symphony Orchestra) заснований в 1998 році.

Справжнім «Золотим фондом» оркестру є співпраця із всесвітньо відомими музикантами та диригентами. Солістами в концертних програмах «INSO-Львів» виступали Франсуа Лельо, Ліза Батіашвілі, Вольфганг Емануель Шмідт, Олександр Земцов, Сергій Накаряков, Отто Заутер, Валерій Соколов, Вадим Неселовський, Сімон Трпчеський, Клод Делангль, Андрій Бєлов, Алессандро Сафіна, Марія Прінц, Філіпп Пєрло, Ілля Груберт, Алан Берн, Лорен Скламберг, Леопольд Козловський та багато інших. Серед запрошених диригентів, з якими оркестр пов’язує плідна та успішна співпраця, – Георг Кугі, Сер Дірк Броссе, Кшиштоф Пендерецький, Раймонд Янссен, Сімон Камартін, Оксана Линів, Райнгард Зеєгафер, Фахраддін Керімов, Стівен Дікрен, Анна Скрильова, Ніколас Паск’є, Далія Стасевська, Крістіан Шуман та інші.

Щороку оркестр «INSO-Львів» здійснює гастрольні турне країнами Європи. Географія гастрольної діяльності оркестру включає також такі країни, як Колумбія та Китай.

CD оркестру відзначені нагородами Radio Swiss Classic. В червні 2017 року французька продакшн-компанія Paramax Films зняла фільм з виступом «INSO-Львів» на Міжнародному фестивалі Alfa Jazz Fest за участю зіркового тріо Авішая Коена. Трансляція фільму відбувається на телеканалі Mezzo  Classic – Jazz TV. В 2018 році оркестр виступив на головній сцені Leopolis Jazz Fest із всесвітньо відомим басистом Ларсом Даніельссоном та його квартетом Liberetto III Group.

В 2017 році оркестр започаткував плідну співпрацю з британським лейблом Toccata Classics. До 80-річчя Маестро Мирослава Скорика здійснено запис повного циклу «24 Каприси для великого симфонічного оркестру. Н. Паганіні – М. Скорик»; реліз диску під назвою «Paganini by Arrangement» відбувся восени 2018 року. Також було здійснено запис світових прем’єр двох творів угорського композитора єврейського походження Пала Германна.

«INSO-Львів» є носієм ідеї миру, і в своїх проектах оркестр впроваджує ключову місію – культурну дипломатію – завдяки об’єднуючій силі музики. В березні 2014 році оркестр ініціював та провів всеукраїнську культурну акцію «Спільне Повітря», що об’єднала провідні оркестри України, які одночасно виконали «Оду до радості» Людвіга Ван Бетховена в найбільших аеропортах України (Київ, Одеса, Донецьк, Харків, Дніпропетровськ, Львів) на знак єдності країни та відзначення підписання політичної частини угоди про Асоціацію з ЄС. В 2015 році «INSO-Львів» організував масштабну музичну подію «БАХ Маратон – Ready. Steady BACH!», що об’єднала понад 600 музикантів з різних країн світу, встановивши рекорд України в номінації «Масові заходи» за найтриваліше живе виконання музики Й.С. Баха в Україні. Щороку оркестр реалізує музичні проекти під гаслом «Класика заради Миру», один з яких з резонансом відбувся в Києві 15 листопада 2015 року за участю всесвітньо відомого диригента та композитора, головного диригента світового концертного туру «Зоряні війни» Сера Дірка Броссе. У співпраці з австрійським диригентом Георгом Кугі оркестр щороку виконує концертні програми з серії «Симфонічні перлини Відня», «Музика Дунайського простору», «Академія оркестру «INSO-Львів».

Про визнання високого професійного рівня оркестру свідчать запрошення його до участі в якості базового оркестру на міжнародних фестивалях, урочистих подіях та конкурсах: Міжнародному фестивалі класичної музики LvivMozArt, Leopolis Jazz Fest, Міжнародному конкурсі ім. Йоганнеса Брамса в м. Перчах (Австрія). В 2017 та 2018 рр. оркестр взяв участь в концертних турах Нідерландами за участю румунського хору з філармонії м. Тімішоара під керівництвом диригента Раймонда Янссена, засновника та директора агенції Cadenza European Art Productions.

Оркестр здійснює активну волонтерську та просвітницьку діяльність.

«INSO-Львів» – це яскрава палітра емоцій, якими музиканти діляться зі своїми слухачами, втілюючи творчу, культурно дипломатичну і просвітницьку місію.

Художній керівник оркестру – народний артист України, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка, академік Академії мистецтв України, професор, кандидат мистецтвознавства, Герой України – Мирослав СКОРИК.

З 2007 року Головою Правління оркестру та ідейним натхненником багатьох проектів і програм є Іоланта Пришляк.

«…оркестр, що складається з молодих, мотивованих та допитливих музикантів…» – Ліза Батіашвілі

«Ентузіазм, відданість та професіональний підхід музикантів надзвичайно вразили мене» – Сер Дірк Броссе

«…Оркестр «INSO-Львів» є чимось особливим: він поєднує в собі високу професійну етику та молодіжний дух!» – Олександр Земцов

Поділитись

Найближчі події