Академічний симфонічний оркестр «INSO-Львів» Львівської національної філармонії

Загальна інформація

 Оркестр Львівської Національної Філармонії “ІNSO-Lviv” (Міжнародний симфонічний оркестр Львова) був заснований у 1998 році.

“ІNSO-Lviv” є справжнім прикладом того, що український культурний продукт вартує світового визнання, і це рік за роком підтверджується його співпрацею з відомими музикантами та диригентами. Якість музики є визначальним фактором, який спеціалізує його і, в кінцевому підсумку, надає гнучкості у виборі репертуару – від класичної музики до джазу, від опери до мюзиклів і популярної музики. У концертних програмах оркестру виступали такі видатні солісти, як Джошуа Белл, Далією Стасевською,Франсуа Лельо Ліза Батіашвілі, Вольфганг Емануель Шмідт, Олександр Земцов, Сергій Накаряков, Отто Саутер, Валерій Соколов, Вадим Неселовський, Саймон Трпческі, Ілля Груберт, Алан Берн, Лорін Скламберг, Андрій Бєлов, Леопольд Козловський, Клод Деланж та багато інших. “ІNSO-Lviv” успішно співпрацював з видатними гостьовими диригентами, зокрема Георгом Кугі, Сіром Дірком Броссе, Кшиштофом Пендерецьким, Оксаною Линів, Реймондом Янсеном, Сімоном Камартіном, Рейнхардом Зеегафером, Фараддином Керімовим, Ніколасом Паске, Крістіаном Шуманном, Полом Манном, Ярославом Шеметом та іншими.

CD-диски оркестру отримали нагороди Radio Swiss Classic. У червні 2017 року французька кінокомпанія Paramax Films зняла фільм з виступом “ІNSO-Lviv” на міжнародному фестивалі Alfa Jazz Fest з участю всесвітньо відомого тріо Авішая Коена. Фільм транслюється телеканалом Mezzo Classic-Jazz. У 2018 році оркестр виступив на головній сцені фестивалю Leopolis Jazz Fest з участю видатного басиста світової слави Ларса Даніельссона та його групи Liberetto III. Оркестр є одним з головних виконавців 10-го ювілейного фестивалю Leopolis Jazz Fest у 2020 році в програмі “Richard Galliano & Lars Danielsson Meet “INSO-Lviv” Symphony Orchestra”. У 2017 році оркестр встановив плідну співпрацю з британською звукозаписною компанією Toccata Classics. На початку осені 2018 року вийшов CD “Skoryk: Paganini by Arrangement”, на якому представлені 24 каприси Нікколо Паганіні в аранжуванні для великого симфонічного оркестру Мирослава Скорика, присвячені 80-й річниці маестро Скорика. Почти миттєво CD потрапив до списку BBC Radio 3 “Record Review” разом з іншими. Також було записано два новітні витвори угорсько-єврейського композитора Пала Хермана. У вересні 2021 року оркестр випустив альбом “Мости”, на якому записана музика українських композиторів, які були репресовані радянськими властями. Це була довга і складна робота, оскільки ноти зберігалися в жахливому стані, і тому перед оркестром стояло завдання оцифрувати ноти, а потім записати ці твори.

Оркестр “ІNSO-Lviv” не обмежується роллю академічного симфонічного оркестру. Це насамперед оркестр, який проголошує ідею миру. Він реалізує ключову місію у своїх проєктах – культурну дипломатію – завдяки об’єднувальній силі музики. У березні 2014 року “ІNSO-Lviv” ініціював і провів всеукраїнський культурний проєкт “Спільне небо”, коли семеро провідних оркестрів України одночасно виконали “Оду до радості” Бетховена в головних аеропортах України (Київ, Одеса, Донецьк, Харків, Дніпро, Львів), підкреслюючи єдність України та відзначаючи підписання Угоди про політичне асоціювання між Україною та ЄС. У 2015 році “ІNSO-Lviv” організував широкомасштабну міжнародну музичну подію “Бах-марафон – Готові. Готові. Бах!” у якій взяли участь понад 600 музикантів з різних країн, встановивши рекорд за тривалістю живого виконання музики Баха в Україні. Щорічно оркестр реалізує музичні проекти під гаслом “Класика за мир”, один з них відбувся в Києві 15 листопада 2015 року під керівництвом Сіра Дірка Броссе, світово відомого композитора, головного диригента світового турне “Зоряні війни у концерті”. Щорічно оркестр представляє концерти з серій “Симфонічні перлини Відня”, “Музика дунайського регіону” та “Інсо-Львівська Симфонічна Академія” у співпраці з австрійським диригентом Георгом Кугі. У березні 2022 року жінка з оркестру взяла участь в благодійному концерті для українських біженців у Варшаві з відомою українською співачкою Тіною Кароль. У квітні 2022 року жінки з оркестру взяли участь в благодійному концерті в Грузії, Тбілісі з Національним Симфонічним Оркестром Тбілісі. У 2023 році оркестр взяв участь в фінському фестивалі з Далією Стасевською, де він виконав твори українських та фінських композиторів.

Активні волонтерські, благодійні та освітні заходи оркестру не можна оминути увагою. У червні 2017 року в рамках проекту “Схід і Захід разом” було здійснено всеукраїнський тур “Музика вільності. Джазова імпровізація Вадима Неселовського”, який спрямовувався на зміцнення музичних та дружніх зв’язків між Східом і Заходом України та знову підтвердив, що ми, українці, об’єднані в нашому прагненні до свободи та миру! За активну допомогу українській армії у 2017 році оркестр, який представляла Голова Правління Іоланта Пришляк, був нагороджений медаллю “За волонтерство” та орденом “Боєвий волонтер України”. У 2020 році оркестр виступив у понад 100 благодійних концертах та організував благодійний аукціон разом з художньою галереєю «Львівський дім Мистецтв» збираючи понад 5 мільйонів гривень на потреби Збройних Сил України.

“ІNSO-Lviv” – це яскрава палітра емоцій, які музиканти щедро діляться з аудиторією, втілюючи свою художню та освітню місії, а також місію культурної дипломатії.

Поділитись