Ірина Житинська – мецо-сопрано (Україна)

Загальна інформація

Українська оперна співачка, солістка Вроцлавської Опери. Закінчила Національну музичну академію України ім. П. І. Чайковського у 2007-му році. У репертуарі співачки – провідні партії з опер «Євгеній Онєгін» П.Чайковського, «Царева наречена» Н.Римського-Корсакова, «Борис Годунов» М.Мусоргського, «Князь Ігор» О. Бородіна, «Ріґолетто» Дж.Верді, «Кармен» Ж.Бізе,  «Самсон і Даліла» К.Сен-Санса, «Вертер» Ж.Массне. У цьому сезоні дебютувала у партіях Ніклауса («Казки Гофмана» Ж.Оффенбаха), Зібеля («Фауст» Ш.Гуно), Октавіана («Кавалер Троянди» Р.Штрауса).
Ірина співала на сценах Вроцлавської, Краківської, Познанської та Варшавської Національної Опери (Польща), Королівського театру Мадрида та Театру ABAO-OLBE в Більбао (Іспанія), Королівському театрі у Турині, Опери Флоренції (Італія), на різноманітних фестивалях в Німеччині та Румунії. В 2015 році виступала на відкритті Паризької Філармонії з Роберто Аланья. На початку 2018-го співала разом із Хосе Кура на концерті у Національній Філармонії у Варшаві.