Юрій Скрипник – диригент - Львівська національна філармонія

Юрій Скрипник – диригент

Загальна інформація

Диригент академічного камерного оркестру Рівненської обласної філармонії.

Творчий шлях диригента Юрій Скрипник розпочав у Рівненському музичному училищі. У 1987 році він очолив оркестр народних інструментів, а в 1989 році створив ансамбль народних інструментів, з яким виступав у місті Рівне та області. Колектив користувався великою популярністю серед слухачів, за що неодноразово був нагороджений грамотами.

З 1991 року Юрій Скрипник очолив симфонічний оркестр Рівненського музичного училища, з яким пропрацював до 2019 року. За цей період ним було створено безліч концертних програм за творами видатних композиторів: Л. Бетховена, В. А. Моцарта, Й. Гайдна, Ж. Бізе, С. Рахманінова, П. Чайковського, Д. Бортнянського, С. Гулака-Артемовського та інших, які мали успіх у слухачів. Не зважаючи на те, що колектив був учбовий, рівень виконання творів був досить високий, що і відзначала Державна кваліфікаційна комісія. Як викладач Ю. Скрипник підготував до вступу в музичні академії України та зарубіжжя плеяду студентів, які з успіхом закінчили або ще навчаються у провідних музичних вузах. Як серед колег, так і серед студентів він має стійке реноме як
професіонал високого класу та людина високих моральних якостей. Впродовж 1995-1997 рр. працював на посаді головного диригента камерного
оркестру Рівненської обласної філармонії.

У 1999 році за ініціативи Ірини Олександрівни Первушевської створив молодіжний камерний оркестр Рівненського Палацу дітей та молоді, об’єднавши викладачів музичної студії Палацу і творчу молодь міста. Під керівництвом Ю. Скрипника оркестр неодноразово виступав з концертами як в Україні, так і за кордоном (Польша, Франція) та отримав звання «народного». У 2013 році камерний оркестр Рівненського Палацу дітей та молоді брав участь у спільному французько-українському проекті «Чикідан» у місті Сен-Назер (Франція) та дитячому міжнародному таборі «Артек». За роботу з камерним оркестром Палацу дітей та молоді Ю. Скрипник був нагороджений Почесною грамотою Міністерства освіти України та знаком «Відмінник освіти України». У 2000 році Юрій Скрипник очолив симфонічний оркестр Рівненської музичної школи № 2, з яким працює до цього часу. Оркестр постійно бере участь в обласних конкурсах, зазвичай займаючи перші місця. У 2006 році оркестр виступав з концертами в місті Сен-Назер (Франція). Гуртуючи довкола себе талановиту музичну молодь Рівного, п. Скрипник разом з симфонічними оркестрами Рівненського фахового музичного коледжу РДГУ та Палацу дітей та молоді з 2017 року бере участь в міжнародному музичному проекті «Віра без кордонів», що відбувається щорічно в костелі св. Антонія (м. Корець).

З 2013 року Ю. Скрипник працював на посаді головного диригента академічного камерного оркестру Рівненської обласної філармонії як сумісник, а з 2017 року, вигравши конкурс на цю посаду за основним місцем роботи, займає її донині. За роки роботи на посаді головного диригента Юрієм Скрипником було створено безліч програм різного напрямку – від музики епохи бароко до творів сучасних композиторів, програм для юнацтва та школярів. З оркестром співпрацювали визначні музиканти України та зарубіжжя. Серед них варто назвати Героя України, народного артиста України Мирослава Скорика, заслужених артистів України Назарія Пилатюка, Марка Комонька, Олександра Пирієва, Ярослава Мигаля та лауреатів міжнародних конкурсів Тараса Яропуда, Катерину Бойчук, Данила Саєнка. Важливою була співпраця з відомими зарубіжними артистами: Самюель Берто (Франція), Володимир Зайцев (США), Гернот Вінішхофер (Австрія). У 2018 році відбувся спільний концертний тур артистки Антоніни Матвієнко та Рівненського симфонічного оркестру Рівненської обласної філармонії по містах західної України. Співпрацюючи з артисткою, Ю. Скрипник проявив себе не тільки як диригент і керівник оркестру, а й як аранжувальник. Поєднання класичного оркестру і народного співу у аранжуванні маестро зазвучало по-новому, стильно та сучасно. Всі концерти користувались великим успіхом серед глядачів.

Маючи солідний диригентський та викладацький досвід, п. Скрипник систематично проводить майстер класи у Вараській музичній школі, Рівненському центрі підвищення кваліфікації та перепідготовки працівників культури НАКККіМ (2013, 2014, 2015, 2017, 2018 рр.), Житомирському коледжі культури і мистецтв ім. І. Огієнка (2013, 2015 рр.), майстер-клас в рамках Міжнародного фестивалю «Nautes Classic» (м. Нант, Франція, 2006 р.).

Очолюючи різні оркестри, Юрій Скрипник взяв участь у багатьох фестивалях академічної музики, серед яких:
– Міжнародний фестиваль «Nantes Classic» (м. Нант, Франція, 2006 р.);
– Міжнародний фестиваль «Musica na Politechnica» (м. Лодзь, Польща, 2006 р.);
– Міжнародний фестиваль «Артеківські зорі» (м. Гурзуф, 2013);
– «Фестиваль слов’янської музики» (м. Сен-Назер, Франція, 2013 р.);
– Міжнародний фестиваль майстрів мистецтв та конкурс імені С. Ріхтера (м. Житомир, 2013, 2015 рр.);
– Міжнародний фестиваль інструментальної музики «Сонячні кларнети» (м. Житомир, 2014, 2017 р.);
– Міжнародний фестиваль «Мusic Festival Costa Bravа» (м. Коста-Брава, Іспанія, 2017);
– Міжнародний фестиваль «Toskana Music Festival Montecatini» (Італія, 2018 р.);
– Всеукраїнський музичний фестиваль «Грудневі вечори» (м. Житомир, 2019 р.);
– Міжнародний фестиваль «Музика в старому Львові» (м. Львів, 2021 р.);
– Міжнародний фестиваль «Органний собор» (м. Рівне, 2013-2022 рр.);
– Міжнародний фестиваль «Viva musica organum» (м. Рівне, 2017-2022 рр.).

Ще одна сфера роботи Ю. Скрипника – інструментування та аранжування музичних творів для різних інструментів з оркестром, пісень українських і зарубіжних композиторів. Окремим перспективним напрямком є аранжування українських народних пісень, зокрема, поліського регіону. У його аранжуваннях органічно поєднується народний мелос та сучасні темброво-ритмічні прийоми. Одним із прикладів такого синтезу є співпраця камерного оркестру філармонії та етно-гуртів «Дуліби» і «ETNOmix». За час війни під батутою пана Скрипника було реалізовано чимало яскравих проектів, у тому числі цикл музичних відео «Музика-зброя», спільний з центром вуличних культур NONAME проект «Hip Hop Classic» та інші. Диригентський хист Маестро, багатогранність його творчої діяльності, найкраще сполучення професійних, морально-психологічних та комунікативних якостей забезпечили Юрію Скрипнику високий авторитет в артистичному середовищі Рівненської обласної філармонії та й загалом в музичних колах нашого краю.

–  Руслана Варнава

 

Поділитись