Іван Чередніченко – диригент

Загальна інформація

Музичний керівник Львівської Національної Опери.

Закінчив із відзнакою факультет оперно-симфонічного диригування Національної музичної академії України імені П. Чайковського (клас народного артиста України, професора А. Власенка).
Був учасником багатьох конкурсів диригентів, серед яких: II Міжнародний конкурс симфонічних диригентів у Кишиневі (Молдова, 2013, І премія, премія оркестру та приз глядацьких симпатій), Міжнародний конкурс диригентів імені Є. Свєтланова у Парижі (Франція, один із 16 фіналістів, відібраних з поміж більш ніж 500 заявок з усього світу). У листопаді 2017 став лауреатом III Міжнародного конкурсу диригентів імені Стефана Турчака, що відбувався у Києві (II премія).

Працював диригентом Академічного симфонічного оркестру Дніпровської філармонії, за час роботи у якій підготував понад 100 концертних програм. У червні 2016-го був запрошений до Баварської державної опери диригентом на постановку світової прем’єри опери Г. Берхайде «MAUERSCHAU» («Споглядання муру»).

Впродовж 2016-2019 рр. – диригент Київського муніципального академічного театру опери та балету для дітей та юнацтва.

Співпрацював з Національним симфонічним оркестром Республіки Молдова, Академічною хоровою капелою «Дойна»Республіки Молдова, Національним заслуженим академічним симфонічним оркестром України, Національною заслуженою академічною капелою України «ДУМКА», симфонічним оркестром та хором Дніпровського академічного театру опери та балету, симфонічним оркестром «Радіо Франс» (Франція), оркестром і хором Баварської державної опери (Німеччина), Гамбурзьким філармонійним оркестром (Німеччина), симфонічним оркестром  Підляської філармонії у Білостоку (Польща).

У жовтні 2016 брав участь у Міжнародному проєкті пам’яті жертв розстрілів у Бабиному Яру з Національною академічною капелою України «Думка» та Гамбурзьким філармонійним оркестром.

Диригент-постановник вистав «Так чинять усі» В. А. Моцарта і «Служниця-пані» Дж. Б. Перголезі на сцені Оперної студії Національної музичної академії України імені П. Чайковського.

У березні 2018 року був запрошений диригентом фестивалю «Kharkiv Music Fest» де диригував оркестром концертмейстерів оркестрів з усієї України.

У червні 2019 року здійснив постановку опери В. А. Моцарта «Весілля Фігаро» у Київській опері.

В листопаді 2019 року переміг у конкурсі на посаду музичного керівника Львівської національної опери. У 2020-му – диригент-постановник опери «Турандот» Дж. Пуччіні, що була поставлена вперше в історії театру, а також Святкового концерту до 120-річчя Львівської національної опери. Ініціював перше виконання оркестром Львівської національної опери й знакових симфонічних творів – Симфонії №2 «Воскресіння» Г. Малера (2021), Симфонії №3 Б. Лятошинського (2022).

Поділитись