Єжи Корновіч — композитор (Польща)

Загальна інформація

Dідомий польський композитор, піаніст-імпровізатор та музичний промоутер.

Навчався композиції у Тадеуша Баірда і Мар’яна Борковського у Варшавській музичній академії, а також у Луї Андріссена у Гаазькій Королівській консерваторії.

Займається музикою багатьох жанрів, як нотованою, так і імпровізаційною.

Писав твори на замовлення багатьох інституцій, ансамблів та фестивалів, зокрема для Радіо BBC, Польського радіо, хору BBC Singers, фестивалів “Варшавська Осінь” та “Warszawskie Spotkania Muzyczne”, оркестру “de Ereprijs”, квартету Joachim, асоціації авторів ZAiKS, Міністра культури і національної спадщини Польщі, Інституту музики і танцю та ін. Записи його музики випускали такі лейбли, як BBC Music, Signum Classic, Polskie Nagrania, Acte Préalable, Polskie Centrum Informacji Muzycznej.

Музика композитора виконувалася в понад як 20 країнах світу. У 2000 році його твір “Figury w oplocie” отримав рекомендацію на Міжнародній композиторській трибуні UNESCO. У 2015 твір “Wielkie przejście” – фортепіанний концерт, який в груді 2013 мав прем’єру під час київського Майдану і в безпосередній близькості від нього, отримав номінацію до нагороди Polonica Nova.

Засновник групи інтуїтивної музики “Kawalerowie błotni”, яка об’єднує композиторів-імпровізаторів, альтернативних і джазових музикантів. З цим колективом презентував музичні проєкти у Польщі та в Європі, в тому числі і на Фестивалі “Контрасти” у Львові.

Єжи Корновіч поряд з творчою роботою провадить активну громадську та організаційну діяльність, присвячену популяризації нової музики. У 1988-1990 роках він був головою “Koła Młodych” Спілки композиторів Польщі, а у 1989-1992 та 2002-2007 роках був Членом Правління “Польського товариства сучасної музики”. У 2003-2015 роках був Головою Спілки композиторів Польщі, а з 2016 року Єжи Корновіч є Директором Міжнародного фестивалю сучасної музики “Варшавська Осінь”.

Частина творчого композиторського та виконавського доробку Єжи Корновіча доступна на порталі www.ninateka.pl

Поділитись