Юлія Ландау – орган (Київ)

Загальна інформація

Початкову музичну та загальну освіту Юлія Ландау отримала у м. Славутич, органну освіту здобула у Києві в школі мистецтв в органному класі заслуженої артистки України Ольги Дмитренко.

За час навчання брала участь в майстер-класах професорів: Моцартеума – Х. Метцгера (Зальцбург), Вищої школи музики – М. Віллінгера (Нюрнберг), Ж.Б. Моно (Париж). На професійне зростання органістки вплинуло знайомство з історичними органами Австрії, Німеччини, Чехії та Польщі під час запрошень для концертів та перебування в цих країнах.

Органістка веде активну концертну діяльність в органних залах України, просвітницьку роботу в рідному місті та благодійну діяльність у католицьких та лютеранських храмах України та за кордоном. У 2018 році завдяки її ініціативі та ентузіазму місто Славутич отримало новий орган, після чого органні та камерні концерти стали систематичними; вона є організатором, натхненником і керівником муніципального проекту “Центр органної музики” в Славутичі. У 2019 році брала участь у XX Варшавському фестивалі “Органи середмістя”. Виконавській манері Юлії Ландау притаманне делікатне ставлення до авторського задуму, витонченість та чутливість, ніжність та пристрасть.

У репертуарі органістки представлені твори від композиторів XVII століття до сучасних українських та зарубіжних. Особливе місце в репертуарі займає органна симфонія «Чорнобиль» Мікаела Тарівердієва, написана під враженням від подорожі в зону відчуження Чорнобильської АЕС після катастрофи, очним свідком якої була в дитинстві Юлія Ландау.

Поділитись