Катерина Бойчук – скрипка - Львівська національна філармонія

Катерина Бойчук – скрипка

Загальна інформація

Катерина Бойчук – українська скрипалька, лауреат численних всеукраїнських та міжнародних конкурсів, солістка, ансамблістка, веде активну творчу діяльність в Україні та за її межами, викладає у Київській муніципальній академії музики імені Р.М.Глієра та у Фаховому коледжі «Універсум» Київського університету імені Бориса Грінченка, ініціатор створення ансамблю «КВА».

Має такі здобутки : лауреат міжнародного конкурсу ім. Дж. Енеску (2000, Румунія), лауреат міжнародного конкурсу «Срібний дзвін» (2003, м. Ужгород, Україна), лауреат Всеукраїнського конкурсу скрипалів (2008, м. Львів, Україна), лауреат міжнародного конкурсу «Таланти XXI століття» в номінації «квартет» , 1 премія (2009, м. Ворзель, Україна), лауреат всеукраїнського конкурсу «У благословенні скрипалевих рук», 3 премія (2010, м. Тернопіль, Україна), лауреат III міжнародного конкурсу ім. Дж. Гершвіна, 3 премія (2017, Нью-Йорк, США) та диплом за краще виконання французької музики, лауреат I міжнародного конкурсу-фестивалю ім. О.Горохова, 1 премія (2021, Київ, Україна),  лауреат I міжнародного конкурсу ім.Б.Которовича «Маестро – FEST», 1 премія (2021, Київ, Україна).

Співпрацювала з такими відомими диригентами –  В.Сіренко (Україна), М.Скорик (Україна),В.Плоскіна ( Україна), К.Карабиць (Україна-Великобританія), В.Жадько (Україна), Ю.Літун (Україна), В.Скакун (Україна), О.Маринченко ( Київ),  Ю.Скрипник (Україна), Д.Логвін ( Україна), М.Рисанов (Україна-Британія), І.Лонгато (Італія-Швейцарія), Р.Янссен (Голландія), А.Щур ( Єстонія).

Свій творчий шлях Катерина розпочала у Львівській середній спеціальній музичній школі-інтернат ім. С.Крушельницької у класі викладача Оксани Цап. Пізніше продовжила навчання у Київській Національній музичній академії ім. П. Чайковського у класі професора Богодара Которовича та Мирослави Которович.

 Вдосконалювала свій талант на відомих майстер-класах у професора Анджея Кульки (Польща) та на міжнародних майстер-курсах «Margess-International» у професора Вартана Маногяна (Швейцарія).

 З 2010 по 2015 роки у співпраці з Національним камерним ансамблем «Київські солісти» регулярно гастролювала Європою, брала участь в різних фестивалях, серед яких: «Chamber Art Musik», «Гоголь FEST», Міжнародний фестиваль ім. Б.Бріттена, «Allion-Baltic festival». Також виступала в Австрії на честь інавгурації України в ОБСЄ.

З 2010 року спільно із Владиславою Крускаль (фортепіано) було створено дуєт «Бойчук-Крускаль», який став постійними учасником сольних програм в рамках проекту «Concert Open», що проводилися у Будинку Актора у місті Києві. П’ять років поспіль виступали із авторськими проектами у Національному музеї мистецтв імені Богдана та Варавари Ханенків. Це проекти «Мініатюри», «Perola Barocca», «Гармонії всесвіту», «Інтонації» та «Скрипкові реверанси у музеї». У вересні 2019 року на запрошення Надзвичайного і Повноваженого Посла України в Румунії Олександра Банькова прийняли участь в урочистому Прийнятті з нагоди 28-ї річниці Незалежності України, виконавши концертну програму та гімни України і Румунії у власній інтерпретації. У лютому 2021 року відбувся концерт дуету «Бойчук-Крускаль», присвячений відкриттю виставки «Брацлавські байки» у рамках мистецького проекту «Чотири пори року – чотири події» у Вінницькому обласному художньому музеї, для якого була підготовлена спеціальна програма з творів відомих українських та єврейських композиторів. Регулярно беруть участь у благодійних концертах.

Також  Катерина багато років поспіль у складі жюрі міжнародого фестивалю-конкурсу дитячого та юнацького виконавського мистецтва «Кампанелла».

З 2015 по 2022 працювала у першому незалежному оркестрі України «Віртуози Києва», головний диригент – всесвітньо відомий музикант, номінант на премію Греммі Дмитро Яблонський. Щомісяця «Віртуози Києва» давали близько десяти концертів, які завжди проходили з аншлагами. Виступали на сцені Габалінського міжнародного фестивалю (Азербайджан) у 2014, 2015 та у 2019 роках, в центрі де Конгрес Ле Реджент, що в горах Кранс-Монтана (Швейцарія, 2016) під керівництвом видатного скрипаля Шломо Мінца, виступали на сцені «Джемаль Рашіт Рей» (Істанбул,Турція, 2017), у цьому ж році гастролювали у Ізраїлі, зокрема у таких містах як Рішон-ле-Ціон, Кір’ят Мозкін, Тель-Авів, Вір-Шева, Хайфа, Ашкелон, Або Аківа, Петах-Тиква, Модіїн, у 2018 відбувся тур Латинською Америкою (Ліма – Перу, Кіто – Еквадор, Буеонс-Айрес, Росаріо, Сан-Хуан, Кордова – Аргентина, Монтевідео – Уругвай, Сантьяго-де-Чилі – Чилі), також приймали участь у концертній церемонії Міністерства культури Саудівської Аравії в Ер-Ріяді (2019), неодноразово гастролювали у Бейруті (Ліван), а також здійснили два концертних тури Україною «Симфонії всесвіту» у 2019 та 2020 роках (Чернігів, Харків, Полтава, Дніпро, Одеса, Київ та Львів). Записали камерні симфонії Д. Шостаковича в обробці Р.Баршая, музику В.Сільвестрова, симфонію та скрипковий концерт Кара Караєва (2016),поклавши початок щільному графіку записів для компанії «Naxos Records».

В останні роки Катерина активно гастролювала Західною Європою та Північною Америкою в якості солістки. Виступала в Талліні, Silamae Kultuurikeskus, Нарві, Пярну, Вормсі (Естонія), Rigas Latviosu biedriba Рига (Латвія), Palazzo Abbaziale di Loreto (Авеліно, Італія), Temppeliakio Church (Гельсінкі, Фінляндія), Brooklyn Public Library, Baruch Performing Arts Center (Нью-Йорк, США) та багато ін.

У листопаді 2022 року у Києві утворився Ансамбль «КВА»  — ініціатор, автор ідеї та керівник– Катерина Бойчук.  Організацію подій взяв на себе новий партнер Катерини – концертна агенція «SvitloConcert».

Перший партнерський концерт з повним аншлагом відбувся в Київському будинку Архітектора з програмою «Бах – Моцарт при свічках».До сьогодні ансамбль «КВА» зіграв численні концерти на престижних локаціях Києва – в Будинку Архітектора, конгресово-виставковому центрі «Парковий», а також концерти просто неба: в Національному ботанічному саду ім. М.М.Гришка НАН України, на даху провідного торгового центру Києва – ЦУМ. На момент початку 2023 р. число відвідувачів концертів «КВА» склало більше 6000.

Поділитись