Катерина Бойчук – скрипка

Загальна інформація

З дитинства зростала у творчій атмосфері. Мати Ольга Бойчук – відома віолончелістка, педагог та концертмейстер Рівненського камерного оркестру філармонії. Особливо відзначилась, як викладач по класу контрабаса. Виховала численну кількість лауреатів міжнародних конкурсів, підготувала безліч студентів до вступу у сольну аспірантуру в Україні, Польщі, Великобританії та ін. Батько Петро Бойчук – видатний художник, архітектор, дизайнер. Його архітектурні витвори мистецтва прикрашають не одне місто України, а неповторні акварельні роботи заходяться далеко за межами Європи.

З юнацьких років Катерина проявляла неабиякі здібності до музично-теоретичних дисциплін. Будучи ученицею усього лише 4 класу здобула перемогу на олімпіаді серед випускників школи. Також гра на фортепіано не залишилась непомітною. При закінченні Львівської середньої спеціалізованої школи-інтернату ім. Соломії Крушельницької Катерина отримала відзнаку по класу фортепіано. Катерина Бойчук-лауреат численних міжнародних конкурсів, серед яких міжнародний конкурс Дж. Енеску (2000, Румунія), міжнародний конкурс “Срібний Дзвін”; (2003, м.Ужгород, Україна), всеукраїнський конкурс скрипалів (2008, м.Львів, Україна), міжнародний конкурс “Таланти 21 століття”; в номінації квартет (2009, м. Ворзель, Україна), всеукраїнський конкурс “У благословенні Скрипалевих рук”; (2010, м.Тернопіль, Україна). Останнім вагомим здобутком стала перемога на міжнародному конкурсі ім. Дж. Гершвіна ( 2017 Нью-Йорк, США ) та диплом за краще виконання французької музики.

Свій творчий шлях Катерина прокладала спочатку у Львівській середній спеціальній музичній школі-інтернаті у класі викладача Оксани Цап. Пізніше продовжила у Київській Національній академії ім. П. Чайковського у класі професора Богодара Которовича та Мирослави Которович. Вдосконалювала свій талант на відомих майстер-класах у професора Анджея Кульки ( Польща ) та на міжнародних майстер-курсах Margess-Internationalу професора Вартана Маногяна (Швейцарія). Паралельно із навчанням Катерина багато гастролювала по Україні, блискуче виконавши концерти Й. Брамса, Я. Сібеліуса, П. Чайковського, Ф. Мендельсона, В,А. Моцарта, А. Хачатуряна, Г. Венявського, цикл концертів «Пори року» Антоніо Вівальді, Й.С.Баха та багато інших.

П’ятирічна співпраця з національним камерним ансамблем “Київські Солісти” внесла ще більше розмаїтості в подальшій кар’єрі. Регулярні гастролі по Європі, участь в різних фестивалях, серед яких: ChamberArtMusik, Гоголь FEST, міжнародний фестиваль ім. Бріттена, Allion-Balticfestival, також виступи в Австрії на честь інавгурації України в ОБСЄ і багато інших. Співпраця з відомими диригентами такими як С. Сондецкіс (Латвія), Йонг Чіл Лі (Корея), К. Карабиць (Україна-Великобританія), І. Лонгато (Італія-Швейцарія), Р. Янссен (Голландія). Стала постійним учасником сольних програм в рамках проєкту “Concert Open”. Регулярно брала участь у благодійних концертах.
Вже третій рік поспіль Катерина успішно очолює міський фестиваль-конкурс дитячого та юнацького
виконавського мистецтва«Кампанелла». На даний момент працює в першому незалежному оркестрі України «Віртуози Києва», головний диригент – всесвітньо відомий музикант, номінант на премію Греммі – Дмитро Яблонський. Щомісяця Віртуози дають близько 10 концертів, які завжди проходять з аншлагами. Виступаютьна сцені Габалінського міжнародного фестивалю, в центрі де КонгресЛеРеджент в г.Кранс-Монтана під керівництвом видатного скрипаля Шльомо Мінца. Записують камерні симфонії Дм.Шостаковича і музику Сільвестрова, поклавши початок щільному графіку записів для компанії “Naxos Records”.

В останні роки Катерина активно підкорює західну Європу та Америку. Відбулося чимало сольних концертів з відомими західно-європейськими музикантами. Співпраця з відомим піаністом, композитором, продюсером Майклом Буличовим-Оксером Нью-Йорк (США), виступи з відомою оперною дівою Ольгою Макаріною (TheMetropolitenOpera), зокрема в Талліні, Silamae Kultuurikeskus, Нарві, Пярну, Вормсі (Естонія), Rigas Latviosu biedriba Рига (Латвія), Palazzo Abbaziale di Loreto Авеліно (Італія), Temppeliakio Church Хельсінки ( Фінляндія), Brooklyn Public Library, Baruch Performing Arts Center Нью-Йорк ( США ) та багато ін.

Поділитись