Історія колективу почалася у 1964 році, коли видатний український диригент Віктор Іконник створив аматорський хор при Музичному хоровому товаристві. Хор розпочав свою діяльність з виконання шедеврів світової музичної спадщини. Найвищим творчим досягненням колективу стало виконання “Високої меси” Й.С.Баха та ораторії Й.Гайдна “Пори року”.
У 1973 році аматорський хор офіційно отримує статус професійного колективу і тоді народжується “Київський камерний хор”, який швидко здобув популярність і підтвердив свій високий статус численними записами української музики (24 платівки з творами К.Стеценка, Б.Лятошинського, М.Дилецького, Д.Бортнянського, М.Березовського, А.Веделя).
У травні 1992 року Київський камерний хор об’єднався з новоствореним камерним оркестром, і таким чином утворився Ансамбль класичної музики ім. Б.Лятошинського. З цього часу хор та оркестр становлять нерозривну єдність, завдяки чому і зумовлено досягнення високохудожнього рівня виконавської майстерності.
Репертуар колективу постійно поповнюється новими шедеврами світової класики: «Страсті за Матвієм» та «Страсті за Іоаном» Й.С.Баха, Різдвяна та Пасхальна ораторії Й.С.Баха, «Урочиста меса» Л.Бетховена, «Ізраїль в Єгипті» Г.Генделя, «Стабат Матер» Дж.Россіні та А.Дворжака, «Реквієм» Л.Керубіні та Дж.Верді, Меси Ф.Шуберта та А.Брукнера, «Німецький реквієм» та «Карміна Бурана» К.Орфа.
З 2000 року колектив працює під орудою художнього керівника, народної артистки України, кавалера ордена княгині Ольги Валентини Іконник-Захарченко.
Ансамбль плідно співпрацює в рамках Міжнародного фестивалю диригентів з молодими і талановитими диригентами Швейцарії, США, Франції, Німеччини. У 2006 році колектив був запрошений до Італії зі світовою прем’єрою спеціально написаного твору італійським композитором і диригентом Енріко Блатті до святкування 500-річчя Френсіса Ксав’єра. У 2010 році Ансамбль успішно концертує під час турне містами Нідерландів, де виступив у найпрестижнішому концертному залі Amsterdam Concertgebouw. Колектив веде активну концертну діяльність у Києві та в Україні, постійно бере участь у Міжнародних фестивалях: «Київ Мюзік Фест», «Прем’єри сезону», пропагуючи твори сучасних українських композиторів.
У лютому 2022 року головним диригентом колективу стає Богдан Пліш. Хормейстер – Міхаель Крістер-Вандаловський. Під їхнім керівництом у червні цього року колектив здійснив у Нідерландах благодійний тур «Ми є», що став своєрідною частиною кампанії надання Україні статусу кандидата в ЄC. За час гастролей у семи містах відбулося 12 концертів, на яких була представлена творчість 20 українських композиторів.
У вересні 2022 року колектив уже з новою назвою Liatoshynskyi Capella відкрив сезон Національного будику музики масштабним міжнарождним проєктом – «Вечірнею» Клаудіо Монтеверді – який став можливим завдяки співпраці з італійським диригентом Антоніо Греко та музикантами колективу Cremona Antiqua. Вперше за 30 років шедевр барокової музики прозвучав в Україні згідно з правилами історично поінформованого виконавства.