Лілія Нікітчук — мецо-сопрано

Загальна інформація

З раннього віку проявляла інтерес до музики, співу. Закінчила Музичну Школу №2 м. Луцьк по класу Скрипки, згодом Педагогічний Коледж ім. Я.Галана за спеціальністю “Вчитель Музики”. Завжди брала активну участь у культурному житті міста Луцька. Була солісткою в юнацько-дитячому колективі “Лісова Пісня” при Палаці Учнівської Молоді. Лауреат Всеукраїнських, Республіканських та Міжнародних дитячих та юнацьких конкурсів.

Вищу музичну освіту здобула у Львівській Національній Музичній Академії, за фахом Академічний Спів, в класі Народної Артистки України Божко Л.Ф. Продовжила свою вокальну освіту в Італії. У 2016 році була учасницею Rossini Opera Academy під керівництвом легендарного Альберто Дзедди. А також вдосконалювала свої музичні вміння на чисельних вокальних майстер-класах в Європі. Сольно та в складі різних колективів гастролювала Польщею, Францією, Австрією, Німеччиною, Швейцарією, Данією, Швецією, Норвегією, Фінляндією, Іспанією.

Дебютувала у якості солістки на сцені Львівської Філармонії у 2011 році, виконавши партію Альта у Реквіємі В.А. Моцарта під батутою Володимира Сивохіпа, на ушанування роковин Голодомору. Також як солістка активно співпрацює на фестивалях “Festiwal Muzyki Znanej I Neznanej” (Сосновєц, Польща 2012), “Віртуози” (2011, 2019), “Контрасти” (2011), “Le Pont du Aleksander III” (2012, Львів), “Le Voix” (Париж, Франція 2011, 2015), “Tiroler Beethoven Tage” (Австрія 2006-2015), LvivMozArt (2018), “Kharkiv Music Fest” (2019), “Tulchyn Opera Fest” (2019), “IX Тиждень Християнської Культури” (2019), “Dni Muzyki Nad Odrą” (Зелена Гура, Польща 2020) та інш.

З вересня 2017 є запрошеною солісткою Львівського Національного Театру Опери та Балету ім.Соломії Крушельницької. Неодноразово мала сольні концерти в Дзеркальній Залі Львівської Опери, а саме виконала такі програми: «Магія бароко», «Геній Моцарта», «Опера Гала», «Cello-Vox». У 2018 дебютувала на сцені Львівської Національної Опери, виконавши Вокальну партію у постановці Балету «Пульчинелла» І. Стравінського, диригент — Теодор Кучар (США).

В Листопаді 2019 пройшла конкурс, проведений “Coloratura Opera Lab” на виконання партії Дорабелли в опері В.А.Моцарта “Cosi fan tutte”, прем’єра якої запланована на липень 2021.

 

Поділитись