Лю Сяою – фортепіано

Загальна інформація

Піаніст Лю Сяою народився в Парижі і виріс в Монреалі. Його визнають одним із найбільш музично динамічних і технічно обдарованих піаністів нового покоління, чиї інтерпретації є «потужними, блискучими та випестованими дисциплінованим розумом» (The Telegram).

Навчався у Дана Таі Сона в Університеті Монреаля та Річарда Раймонда  в Музичній консерваторії Монреаля. Лауреат численних конкурсів, зокрема, конкурсу Prix d’Europe 2015, перемога на конкурсах Артура Рубінштейна в Тель-Авіві (2017), Interlaken Classics в Берні, Міжнародному конкурсі піаністів в Сендаї та є володарем премії Grand Prix Animato (Париж, 2016). Лю Сяою є фіналістом Міжнародного музичного конкурсу в Монреалі (2014).

Він зробив численні студійні записи творів Бетховена, Шопена, Равеля, Саті для  SCS Radio-Canada, що транслювались по всьому світу. Лю Сяою виступав із сольними концертами в Канаді, Китаї, США, Японії, Франції, Італії, Сальвадорі, Польщі, Ізраїлі, Швейцарії. Як соліст грав із найкращими оркестрами, такими як Клівлендський оркестр (США), Ізраїльський філармонічний оркестр (Ізраїль), Симфонічний оркестр Монреаля (Канада), Сендайський філармонічний оркестр (Японія), Ізраїльська Камерата Єрусалима (Ізраїль), Оркестр Північної Америки та іншими.

У 2014 р. він брав участь у Північно-американському турі з Китайським оркестром НХПА, виконуючи концерт Равеля “G major Concerto”, а також виступав із ними в Національному центрі виконавських мистецтв у Пекіні. Видання “National Post” описало його інтерпретацію, представлену в рамках турне, як «витончений ряд виконань французького кольору».

Поділитись