Маргарита Гринивецька – диригент

Загальна інформація

Народилася в Криму в 1994 році. У 5 років почала вчитися в музичній школі по класу фортепіано. Після перемоги в 2004 році на конкурсі “Vivat, musica!” (м. Нова Каховка) в номінації “композиція” (клас Томльонової А.С.), почала навчання в Одеській середній спеціальній музичній школі-інтернаті ім. професора П. С. Столярського за фахом “вокал і хорове диригування” (клас Яковчук Т.А. і Кузуб О.М.). У 2006 році як вокалістка брала участь в концерті Фонду Володимира Співакова в Московському Кремлі.

Вперше продиригувала оркестром в 15 років.

У 2010 році вступила до Одеської національної музичної академії ім. А.В.Нежданової за спеціальністю “хорове диригування” в клас професора Серебрі А.П., в 2011 році поступила також на факультет оперно-симфонічного диригування в клас Головного диригента Одеського національного академічного театру опери та балету Самоїле О.Г.

У 2013 році в рамках стажування з Кримським академічним симфонічним оркестром під керуванням Ігоря Каждана продиригувала кілька концертів в Ялті і Севастополі.

У 2014 році почала навчання в Національній музичній академії України ім. П.І.Чайковського (м.Київ) за спеціальністю “оперно-симфонічне диригування” в класі професора, народного артиста України Власенка А.Г. Під час освіти Маргарита диригувала концерти з творами Дж. Верді, В.А. Моцарта, А. Дворака, М. Равеля, Я. Сибеліуса, П. Чайковського, Й. Брамса та І. Стравінського та дебютувала в Оперній студії.

У 2015 році Маргарита була запрошена музичним асистентом Оксани Линів у постановці опери «Selma» Пола Рудерса в Баварській державній опері під час Münchner Opernfestspiele та як її музичного асистента при записі симфонічних творів Б. Лятошинського з  Bamberg Symphony Orchestra для Баварського Радіо.

 Як диригент ансамблю “Artokrats” брала участь у фестивалі “Mute Nights -2015”, озвучуючи старий український німий фільм. Також разом з «Artokrats» вона виконувала музику Г.Перселла, А.Парта, Ф.Гласа, М.Бойко.

У 2016 році завоювала Гран-Прі та приз глядацьких симпатій на 5-му Всеукраїнському конкурсі-фестивалі диригентського мистецтва «Музична Таврія» (м.Херсон). 

Також в 2016 році дебютувала з концертом на малій сцені “Бельетаж” в Одеському національному академічному театрі опери і балету.


У 2017-2019 рр. брала участь у Lviv MozArt у м. Львів, де диригувала барокову та сучасну музику із контратенорами та гала-концерт із Пумезою Матсикізою (сопрано) та Нуттапорном Тхамматі (тенор). Також вона працювала на фестивалі Lviv MozArt як керівник проекту, присвяченого династії Моцартів.

У 2017 році Маргарита брала участь у Третьому Міжнародному конкурсі диригентів ім. С.Турчака (м.Київ).
З червня 2018 року працює диригентом Одеського національного академічного театру опери та балету. 
Її репертуар включає опери «Орфей та Еврідіка» К.В. Глюка, «Севільський Цирюльник» Дж.Россіні, «Травіата» Дж.Верді, «Запорожець за Дунаєм» С.Гулака-Артемовського та балети « Лускунчик» П. Чайковського та «Маскарад» А. Хачатуряна та деякі постановки для дітей. Також вона провела концерт-відкриття Різдвяного фестивалю та концерт, присвячений Дню пам’яті Героїв Небесної Сотні, де вона диригувала «Stabat Mater» Перголезі та творами Г.Ф. Генделя, Й.С. Баха, А. Кореллі, С.Барбера та М.Скорика.

У листопаді 2019 року продиригувала твори Л. В. Бетховена, Й. Гайдна, А. Вівальді, Й.К. Баха та Ф. Дев’єна в рамках концертів для дітей з Камерним оркестром Одеської Філармонії.

Маргарита – автор концепції та реалізатор нічного спектаклю з інтеграцією архітектури, вокалу та балету «Привиди» в Одеській опері.

У жовтні 2019 року поставила оперу “Лючія ді Ляммермур” із Львівським Філармонійним оркестром в рамках Lukash – Fest у Львові.

Також у жовтні 2019 року була запрошена музичним асистентом Оксани Линів та диригентом постановки «Аїда» Дж.Верді у м.Луксор, Єгипет.

У листопаді 2019 року була асистентом Оксани Линів під час нової постановки балету «Попелюшка» С.Прокоф’єва та концертної симфонічної програми з творами Чайковського, Ліста та Геніна в Опері Грац (Австрія).

Поділитись