Марія Перадзинська – флейта

Загальна інформація

Випускниця музичної академії імені Фридерика Шопена у Варшаві (клас флейти професора Ельжбети Дастих-Шварц). Є лауреаткою багатьох премій, здобутих на національних та міжнародних конкурсах, у тому числі стала фіналісткою престижного конкурсу «Tunbridge Wells International Young Artist Concert Competition» у Великій Британії, а разом із фортепіанним тріо здобула перше місце на конкурсі «International Master Competition for Music Teachers» у Варшаві.

У 1994 та 1995 роках Марія Перадзинська отримала стипендію Бостонського університету, завдяки якій мала змогу навчатися у видатної професорки Доріо Ентоні Дваєр, першої флейтистки Бостонського симфонічного оркестру. Двічі отримувала стипендію від американської організації «Apple Hill Chamber Players», завдяки чому вдосконалювала свої навички у царині камерної музики під керівництвом знаних музикантів та професорів США. У межах майстер-класів виконавиця поглиблювала свою майстерність під керівництвом таких видатних флейтистів, як сер Джеймс Голвей, Жан-П’єр Рампаль, Джуліус Бейкер, Марина Піччініні та Бернард Голдберг.

Для компаній звукозапису Dux та Polskie Nagrania записала альбоми з оркестровою та камерною музикою. Альбом «Chopin Symphony Jazz Project» (за участю Марії Перадзинської) був номінований на престижну премію Fryderyk 2011, а сольний диск із творами забутого флейтиста-віртуоза початку ХІХ століття Йоганна Вільгельма Габріельського став світовою прем’єрою творів композитора.

Марія Перадзинська виступала як солістка та учасниця камерних та оркестрових складів на багатьох фестивалях у Польщі та за її межами, зокрема, в Австрії, Чехії, Франції, Німеччині, США, Швейцарії та Україні. У 2005–2013 роках була першою флейтисткою Мазовецького музичного театру імені Яна Кепури у Варшаві, нині співпрацює із Торуньським симфонічним оркестром та Національним симфонічним оркестром Польського радіо.

Викладає флейту в Музичному університеті імені Фридерика Шопена у Варшаві та в Комплексі державних музичних шкіл №4 імені Кароля Шимановського у Варшаві. Понад двісті її учнів, у тому числі з музичної школи другого ступеня, випередивши студентів та професійних музикантів, стали лауреатами таких престижних конкурсів, як Міжнародний флейтовий фестиваль Адамса, Міжнародний конкурс флейтистів імені Теобальда Бема, Міжнародний музичний фестиваль «Празька весна», Міжнародний конкурс флейтистів імені Северіно Гаццелоні, Конкурс флейтистів в Гуанчжоу та Міжнародний конкурс флейтистів у Софії. У 2017 році учениця Марії Перадзинської посіла третє місце на Міжнародному конкурсі флейтистів у Кобе (Японія) та була нагороджена цінною нагородою «Корифей польської музики» у номінації «Дебют року». Інша випускниця пані професорки у віці дев’ятнадцяти років дебютувала у знаменитому Лейпцизькому оркестрі Гевандгауса та отримала роботу в Академії при Державній опері в Мюнхені.

За свою плідну працю та внесок у розвиток польської культури Марія Перадзиньська двічі отримувала відзнаки директора Центру мистецької освіти, Міністра культури та національної спадщини Республіки Польща та бронзову медаль «Gloria Artis».

Поділитись