Маріанна Гумецька – фортепіано

Загальна інформація

Піаністка народилася у Львові. Отримала диплом з відзнакою Московської консерваторії ім. П. Чайковського (клас В. Горностаєвої), диплом магістра Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка (клас О. Качевої та Х. Гумецької) та Артистичний Диплом Школи Глена Гульда Королівської консерваторії в Торонто (клас Д. Перрі).

Лауреат відзнаки «Galaxie» Канадської національної телерадіокомпанії, премії молодих артистів «Debut», титулу «Кращий молодий музикант року» в жанрі класичної музики в Канаді (2004), диплому міжнародного конкурсу піаністів «Calgary Honens Competition» (2003), премій на конкурсах молодих музикантів ім. П. Чайковського та ім. С. Дягілєва в Москві, ім. Б. Дваріонаса в Вільнюсі та ін.

Учасниця багатьох музичних фестивалів в Східній та Західній Європі, Канаді, США, серед яких, «Rheingau Festival» в Німеччині, «Kuhmo Festival» в Фінляндії та «Фестиваль Тібора Варгі» у Швейцарії, «Music at the Institute» в Нью-Йорку та Чікаго, «Niagara Chamber Music» та «Saundaxis» в Канаді, «Музичне Бієнале» в Загребі, «Timisoara Muzicala» в Румунії, «Віртуози», «Контрасти», «Szymanowski Quartet та друзі» у Львові, «Chamber Music Sessions» та «Kyiv-Music-Fest» в Києві, «Bach-Fest» в Сумах, «Стравінський та Україна» в Луцьку.

За останні роки українська піаністка стала учасником багатьох музичних проектів: «Музика навколо нас» на CBC Radio 2 в Торонто, «Французька весна» в Україні, «Експресії та Імпресії», «Музика і Вино», «Вечір фантазій», «Фортепіанний марафон» у Львівській філармонії. Концертні програми з ансамблем Les AMIS: «LOVE: Innocence, Passion, Obsession», «Румунські прем’єри», «Les AMIS de Xenakis» тощо прозвучали в Канаді, в Україні та під час європейських турне ансамблю.

На особливу увагу заслуговують українсько-польські програми артистки: проекти, пов’язані з постаттю І. Я. Падеревського; цикл концертів до Дня Європи в Україні; цикл концертів «Музика К. Шимановського»; Дні Львова в Кракові; міжнародний фестиваль «Відкриваємо Падеревського». В травні 2014 року в президентському палаці в Варшаві М. Гумецька отримала почесну відзнаку – Кавалерський Хрест Ордеру Заслуги для Польщі від президента РП Польщі Броніслава Коморовського. В липні 2014 представила програму з творів Падеревського у сольному концерті на фестивалі пам’яті Марцеліни Сембріх-Коханської в США, а спільно з канадською скрипалькою Линн Куо презентувала компакт диск під назвою «LOVE», записаний в Gould Studio CBC в Торонто.

Піаністка активно співпрацює з іншими музикантами та оркестрами. Серед творчих партнерів останніх років – квартети Penderecki та Aviv, Вікторія Лук’янець, Єжи Максим’юк, Анна Марія Йопек, Линн Куо, Томас Зандерлінг, Гарі Кулеша, Володимир Сіренко, Рейчел Мерсер, Гражина Аугусцік та інші. Виступи з оркестрами: Державний симфонічний оркестр України (Національний симфонічний оркестр України), Лондонські Солісти, Російський Національний оркестр, Фестивальний оркестр Центру Мистецтв Канади, Canadian Symfonietta та Оркестр Королівської Консерваторії в Торонто, Thirteen Strings Orchestra в Оттаві, Filarmonica Banatul (Румунія), Geminiani Orchestra (Італія), Академічний молодіжний симфонічний оркестр «INSO – Львів», Академічні симфонічні оркестри Львівської та Луганської філармоній, камерний оркестр «Віртуози Львова» та інші.

Артистичний директор міжнародного музичного фестивалю «Відкриваємо Падеревського», піаністка М. Гумецька є співавтором ідеї його створення та щороку бере активну участь у музичних програмах фестивалю як солістка та член Капітули відзнаки PADEREWSKI.

www.humetska.com

Поділитись