Маріанна Лаба — сопрано

Загальна інформація

Навчалася в музучилищі в Ужгороді по класу скрипки. По закінченні з відзнакою отримала кваліфікацію артиста оркестру, викладача. З 1987 до 1995 рр. навчалась в ЛДК ім. М. В. Лисенка по класу оперного і камерного співу у заслуженої артистки України Анни Дашак і заслуженої артистки України Зінаїди Максименко. З 1996 р. солістка філармонії, а з 2002 р. і Органного залу.

Ще за роки навчання як солістка ансамблів «Криниця» та «EXCELSIOR» гастролювала в Австрії, Німеччині, Канаді. 1998 року брала участь в концертах «Kammern Oper Göttingen» (Німеччина). У 2000 р. з Львівським Оперним театром гастролювала по Італії. 2006 р. приніс співачці гастрольну подорож країнами Європи, затитулованих «Gala-Strauss», до якої була запрошена директором симфонічного оркестру K&K Philharmoniker-Маттіасом Кендлінгером. У 2008-2009 рр. концертувала Іспанією з Академічним симфонічним оркестром Львівської філармонії під керівництвом Айдара Торибаєва. Географія гастролей співачки налічує близько 15 країн світу, вона впродовж багатьох років гідно представляє Україну на численних міжнародних форумах і фестивалях, виступаючи в престижних залах Європи.

З 2007 р. є солісткою рок-гурту «Полинове поле», учасником численних рок-фестивалів, лауреаткою Гран-прі рок-фестивалю «Тарас Бульба» (2008).

Репертуар М. Лаби вражає різноманіттям: від табулятур ХІІІ ст. до сучасних стилів і року, і налічує близько 200 арій з опер, оперет, ораторій, кантат та більш як 300 романсів, пісень, колядок і спірічуелсів на мовах оригіналу (Маріанна володіє сімома мовами).

У 2011 р. була удостоєна почесного звання «Заслужена артистка України».

Поділитись