Марія Максакова – сопрано

Загальна інформація

Марія Максакова народилась у Мюнхені. Вона є дочкою актриси Людмили Максакової та Петера Андреаса Ігенбергса, німецького підприємця, уродженця Праги, сина балтійського німця з Латвії, та внучкою співачки Марії Максакової. За «правом крові» (ius sanguinis) та «правом ґрунту» (ius soli) від народження отримала громадянство Німеччини та СРСР.

У 1995 році Марія Максакова закінчила Центральну музичну школу при Московській державній консерваторії за класом фортепіано. У 2000 році закінчила з червоним дипломом Російську академію музики імені Гнесіних (відділ академічного вокалу), а в 2004 році закінчила аспірантуру академії.

Із 2000 року Марія Максакова у труппі московського театру «Нова опера», виконувала партії Снігуроньки («Снігуронька»), Офелії («Гамлет»), Лейли (“Шукачі перлів») та інші. Із 2003 року — запрошена солістка опери Большого театру Росії, де виконала партії Оскара в опері «Бал-маскарад» та Мюзетти в опері «Богема». З 2006 року — в труппі театру «Гелікон-опера»

Із 2011 року — солістка оперної трупи Маріїнського театру. Виконувала партії Дорабелли («Так поступають усі»), Керубіно («Весілля Фігаро»), Фруголи («Плащ»), Композитора («Аріадна на Наксосі»), Ніклауса («Казки Гофмана»), Оповідачки («Знущання над Лукрецією»). Виконала партію Принцеси Шарлотти у світовій прем’єрі опери Родіона Щедріна «Лівша». Улітку 2014 року дебютувала в партії Елен Безухової у прем’єрних показах опери Сергія Прокоф’єва «Війна і мир».

Влітку 2014 дебютувала на сцені Приморського театру опери і балету у Владивостоці в партії «Кармен».

Протягом 5 років, з 2009 до 2014, вела на телеканалі «Культура» разом із народним артистом Росії Святославом Белзою цикл концертних програм «Романтика романсу». Із вересня 2014 до березня 2016 року вона вела цю програму з Євгенієм Кунгуровим.

Лейбл Universal Music Group International випустив два сольних диски Марії Максакової — дебютний альбом «Mezzo? Soprano?» (оперні арії в супроводі Симфонічного оркестру Москви «Російська філармонія» під орудою Дмитра Юровського) та альбом класичних романсів Чайковського і Рахманінова (партія фортепіано Л. Петровська)

З кінця 2016 року працювала викладачем в Російській академії музики імені Гнесіних. У лютому 2017 року її було звільнено з академії з формулюванням «за прогули» (згідно російських джерел, була звільнена у березні 2017 року). Також Максакова була запрошеною солісткою театру «Гелікон-опера».

У грудні 2016 року покинула Росію разом із чоловіком Денисом Вороненковим, та переїхала до Києва, отримавши дозвіл на проживання в Україні. 23 березня 2017 року Вороненкова застрелили біля готелю «Прем’єр-палас» у центрі Києва, на перехресті бульвару Шевченка та вулиці Пушкінської.Після вбивства чоловіка СБУ прийняло рішення надати охорону Максаковій, та ще одному російському політемігранту Іллі Пономарьову.Прес-секретар російського президента Дмітрій Пєсков заявив, що не бачить причин для заборони повернення Марії Максакової в Росію, оскільки їй ніхто не забороняв в’їзд до країни.Зі слів Іллі Пономарьова, Максакова не збирається повертатися до Росії, та не збирається скасовувати свій виступ на вечорі української пісні, запланований на 31 березня.

 

 

Поділитись