Марія Ткачик – скрипка

Загальна інформація

Марія Ткачик народилася в 1982 р. у Львові. Закінчила Львівську спеціальну музичну школу ім. Соломії Крушельницької по класу скрипки у викладача Марти Гуневич. В 2000 р. розпочала навчання у Львівській національній музичній академії ім. М. Лисенка у класі професора Ігоря Пилатюка. Під час вона навчання брала участь у багатьох майстер класах, зокрема, у проф. Захара Брона (Польща, 2002 р.), Міжнародній літній академії Прага-Відень-Будапешт (Австрія, 2003 р.) та інших.

У 2002 р. Марія стала дипломатом міжнародного музичного конкурсу ім. Миколи Лисенка; в 2003 р. – лауреатом і володарем Спеціального Призу на Міжнародному конкурсі ім. Карла Флеша (Угорщина).

У 2008 р. Марія закінчила аспірантуру в національній музичній академії ім. Лисенка у класі професора Ігоря Пилатюка.

Марія Ткачик бере участь у багатьох міжнародних проектах і фестивалях як в якості солістки, так і у складі оркестру в Україні та за кордоном (Німеччина, Нідерланди, Італія, Польща, Швейцарія).

Марія Ткачик має досвід співпраці з такими диригентами, як Георг Кугі (Австрія), Фахраддін Керміов (Азербайджан), Райнгард Зеєгафер (Німеччина), Раймонд Янссен (Нідерланди), Оксана Линів (Україна – Австрія), Мирослав Скорик, Володимир Сивохіп, Наталія Пономарчук (Україна) та багатьма іншими.

Репертуар Марії включає твори сучасних композиторів, таких як Гія Канчелі, Софія Губайдуліна, Мирослав Скорик, Вадим Неселовський, Бенджамін Клементайн та багатьох інших.

Марія брала участь в запису диску «8 концертів для скрипки та симфонічного оркестру Мирослава Скорика», виконавши сольну партію в Концерті № 1.

Поділитись